Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 maja 2025 07:26
Reklama

Karpia na wigilię nie zabraknie?

W Cedyni - tak jak do tej pory bywało - w punkcie "na wadze" koło sklepu Puls sprzedawano dzisiaj żywe karpie królewskie (bezłuskowe). Drugi punkt znajdował się przy ul. Kolonia 5/1.
Karpia na wigilię nie zabraknie?

Przeciętna cena za 1 kg żywej ryby wynosi 17 - 20 zł.

Tę tradycyjną wigilijną rybę mają w swoich gazetkowych ofertach także niektóre sklepy. Jednak w praktyce okazuje się, że kupić tam karpia wcale nie jest łatwo.

Filety z karpia ze skórą, porcjowane na tackach przykładowo w Biedronce kosztują niecałe 30 zł/kg. Tańszy jest płat ze skórą - z kartą "Moja Biedronka" zapłacimy prawie 15 zł/kg. Jednak w środę po południu w Biedronce w Osinowie Dolnym karpia w lodówkach nie znaleźliśmy. 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mniam! 25.12.2020 23:54
Karpie burmistrza!

gospodyni 24.12.2020 21:31
Na święta kupuje tylko żywe karpie. Niestety dwa razy nacięłam się, patroszony karp miał wadę- rozlana żółć zbezcześciła mięso, karp niesmaczny, gorzki. Nie kupię patroszonego, filetów z karpia ani innych wytworów karpiowych - żywy kupiony albo nic. Mogę jeść pstrągi, patroszone równie bestialsko ale woreczek żółciowy mają bardziej masywny i przy niedelikatnym szarpnięciu (nieprofesjonalnym) nie ulega on uszkodzeniu.

wampir 24.12.2020 07:38
na "wadze" po 20 bez podatku i paragonu drożej niż w legalnym sklepie

rybak 24.12.2020 13:09
Zgłoś to ormowcu.

tradycjonalista 24.12.2020 00:10
Carpe diem - karpia zjem.

Reklama
Reklama
Reklama