Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 3 maja 2025 14:38
Reklama

TAM, GDZIE ZATRZYMAŁ SIĘ POCIĄG

Miejska Biblioteka Publiczna w Moryniu zaprasza na spotkanie z Andrzejem Krywalewiczem, autorem książki „TAM, GDZIE ZATRZYMAŁ SIĘ POCIĄG”.
TAM, GDZIE ZATRZYMAŁ SIĘ POCIĄG

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2019 r., o godz. 18.00 w sali Geoparku w Moryniu.

       W książce "Tam, gdzie zatrzymał się pociąg" znajdują się spisane wspomnienia osób, które przybyły na południe zachodniopomorskiego. Dla wielu moich bohaterów pociąg zatrzymał się w Gryfinie. Zapamiętali moi rozmówcy dość dobrze zniszczone miasto, drogę z Gryfina w kierunku południa czy też wzdłuż Odry w poszukiwaniu miejsca do życia. Upamiętniłem, poprzez przelanie na papier opowieści z życia pionierów, byłych robotników najemnych z Rzeszy na przełomie 1944/45, osadników którzy do ostatnich dni wojny żyli rozproszeni w różnych regionach przedwojennej Polski i zesłani w głąb Rosji. Spotykałem się z osobami które szczęśliwie żyją do dzisiaj, pamiętają szczególnie dobrze okres swojego dzieciństwa i młodości a dzięki tym rozmowom z lat 2014 – 2017 zdobyłem cenną wiedzę, o tym co wydarzyło się w różnych częściach Polski przed wybuchem II wojny światowej, w czasie wojny oraz o latach powojennych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: synapsaTreść komentarza: Dobra robota! Dobry przegląd!Data dodania komentarza: 2.05.2025, 19:23Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: rozbójnik alibabaTreść komentarza: poscigi strzelanki wymuszenia napady to mój chleb powszedniData dodania komentarza: 2.05.2025, 15:07Źródło komentarza: Zatrzymanie za rozbój, kradzież i groźby oraz pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroliAutor komentarza: RobertTreść komentarza: I autko pójdzie pod młotek. Widział je ostatni raz.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 13:45Źródło komentarza: Zatrzymanie za rozbój, kradzież i groźby oraz pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroliAutor komentarza: impreza za 10 zółTreść komentarza: Idzie na łatwiznę a w zasadzie nie robi nic tylko wrzuci dychę na tacę.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 13:38Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historiiAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Dać mu maksa i będzie spokój na drogach.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 11:33Źródło komentarza: Zatrzymanie za rozbój, kradzież i groźby oraz pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroliAutor komentarza: AdamTreść komentarza: To burmistrz jest księdzem, ze zaprasza na mszę? A co z niewierzącymi?Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:19Źródło komentarza: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - wspólne świętowanie patriotyzmu i historii
Reklama
Reklama