Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 marca 2026 12:23
Reklama

Ratownicy medyczni z naszego województwa odnieśli sukces na międzynarodowych zawodach

Nasi ratownicy medyczni (dwa zespoły), zajęli 4. i 5. miejsce na XIV Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Bielsku Białej! Dodatkowo przywiozą ze sobą dwa puchary za najlepiej wykonane zadania w dwóch konkurencjach.
Ratownicy medyczni z naszego województwa odnieśli sukces na międzynarodowych zawodach

Autor: fot. dost.

XIV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w tym roku zaplanowano w dniach 29.01 – 1.02.2019 roku w Bielsku Białej. W zawodach udział wzięły 33 zespoły ratowników medycznych z Polski i z zagranicy. Na uczestników czekały różne zadania i symulacje zdarzeń, w których ratownicy medyczni musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i sprawnością fizyczną. Sędziowie oceniali m.in. sposób komunikowania się, podejmowania decyzji i udzielania medycznych czynność ratunkowych.

 

Wśród zadań było m.in. jak najszybsze wbiegnięcie po schodach bez poręczy na 11 piętro budynku, udzielenie pomocy poszkodowanym w związku z atakiem nożownika na dworcu PKP czy pomoc poszkodowanym w wypadku drogowym.

 

Ze Szczecina na zawody pojechały dwa trzyosobowe zespoły ratowników medycznych WSPR. Zespół w składzie: Łukasz Kondrusik, Roman Mantaj i Piotr Tatol zajął podczas zawodów 4. miejsce. Natomiast zespół w składzie: Bartłomiej Zimoch, Patryk Fortuniak i Maciej Denisiuk uplasował się tuż za nimi na 5. miejscu.

 

Dodatkowo nasi ratownicy przywiozą do Szczecina dwa puchary za najlepiej wykonane zadania „Petent” i „Druh”. Zadanie „Petent” polegało na udzieleniu pomocy 72-letniemu pacjentowi z odmą, który był początkowo reanimowany przez świadka zdarzenia. Według scenariusza w trakcie zdarzenia, dla dodatkowego utrudnienia, doszło do awarii sprzętu medycznego. Zadanie „Druh” polegało natomiast na udzieleniu pomocy pacjentowi z bólem w klatce piersiowej, który po 4 minutach trwania konkurencji nagle zemdlał.

 

Od naszych ratowników medycznych lepsze były tylko trzy zespoły, które stanęły na podium. 1. miejsce zdobyło Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, a 2. i 3. miejsca zdobyły zespoły z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym ratownikom!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bagio 04.02.2019 15:28
Brawo chłopaki!

wdzięczny 01.02.2019 16:03
RAtownicy, dziękuję Wam za uratowanie mojego życia!

ratownik 01.02.2019 15:00
Akurat znam typów!

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: pacjentkaTreść komentarza: Wielkie brawa za konkretne podejście do tematu przychodni! 4-letnia dzierżawa to wreszcie szansa na stabilizację i planowanie usług medycznych z prawdziwego zdarzenia. Widać, że radnym zależy na naszym bezpieczeństwie.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 00:41Źródło komentarza: Zmiany w Radzie Miejskiej w Cedyni. Co z Hipokratesem?Autor komentarza: jadęTreść komentarza: Jeszcze w Gryfinie jest w sobotę.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:39Źródło komentarza: Jarmarki Wielkanocne z lokalnymi wystawcamiAutor komentarza: giksTreść komentarza: Niewielu pamiętało.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 17:25Źródło komentarza: Walki pod Osinowem i uroczystości ku pamięci bohaterskich wydarzeń [FOTO]Autor komentarza: wowTreść komentarza: Brawo!Data dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Walki pod Osinowem i uroczystości ku pamięci bohaterskich wydarzeń [FOTO]Autor komentarza: P.Treść komentarza: Moje ulubione wydarzenie w roku, pozdrawiam wystawców!Data dodania komentarza: 23.03.2026, 13:01Źródło komentarza: Magia tradycji w nowoczesnym wydaniu: Zobacz, co działo się na tegorocznym jarmarkuAutor komentarza: bravoTreść komentarza: Bardzo cieszy fakt, że lokalna społeczność tak chętnie wspiera rodzimych wystawców. To ważne dla rozwoju mikroprzedsiębiorczości i podtrzymywania regionalnych tradycji kulinarnych.Data dodania komentarza: 22.03.2026, 23:37Źródło komentarza: Magia tradycji w nowoczesnym wydaniu: Zobacz, co działo się na tegorocznym jarmarku
Reklama
Reklama