Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 13:41

Zostali potrójnymi mistrzami Europy

Mazurek Dąbrowskiego podczas tych mistrzostw rozbrzmiewał trzykrotnie i za każdym razem dla zawodników z Chojny, którzy kwalifikacje na te zawody uzyskali 9 grudnia ubiegłego roku na Mistrzostwach Polski w Warszawie zdobywając tam komplet medali.

Autor: Fot. OS-W Chojna

72 zawodników z 7 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Europy w Warcabach 100–polowych, które odbyły się w Polsce w miejscowości Firlej. Zmagania trwały aż 8 dni (7 - 15 maja 2019 r.), a w ich trakcie rozegranych zostało siedem rund z limitem czasu dla każdej rundy wynoszącym 1h i 20 min na zawodnika + 1 minuta za każdy wykonany ruch.

Prowadzona w chojeńskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ambitna edukacja warcabowa rozwijająca logiczne myślenie, planowanie oraz strategię działań zaowocowała potrójnym mistrzostwem Europy właśnie dla zawodników z Chojny.

Mistrzem Europy w kategorii mężczyzn został 14-letni Dawid Hołotczyk. Natomiast mistrzynią Europy w kategorii kobiet została Anna Grzelak (lat 22).

Punkty uzyskane z klasyfikacji indywidualnej zapewniły zawodnikom z Chojny uzyskanie kolejnego mistrzostwa Europy – tym razem w kategorii drużynowej.

W składzie chojeńskiej drużyny był także Jacek Gołuch (lat 15), którego punkty przyczyniły się do uzyskania złotego medalu w klasyfikacji drużynowej. Jacek w klasyfikacji indywidualnej ostatecznie wywalczył 4 miejsce.

Najstarszym zawodnikiem tych mistrzostw był 71 letni Leonid Itkin z Ukrainy, natomiast najmłodszym 14-letni Dawid Hołodczyk z Chojny.

Sukces chojeńskich warcabistów zapewnił im awans na Mistrzostwa Świata w Warcabach 100-polowych, które tym razem odbędą się również w Polsce w Białym Dunajcu koło Zakopanego pod koniec sierpnia br.