Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:19

Zawodnicy z Chojny i Morynia zdobyli 21 medali na Kyokushin Challenge 2019

W Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego w Szczecinie 15 czerwca 2019 r. rozegrana została dziewiąta edycja Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin "Kyokushin Challenge 2019". W tym roku w grodzie gryfa do rywalizacji stanęło 280 zawodników z 15 ośrodków kyokushin. Sędzią głównych zawodów był sensei Andrzej Kłujszo (4DAN), a organizatorem zawodów - Husaria Szczecin i sensei Radosław Ambroziak (4 Dan). Tegoroczna edycja Kyokushin Challenge była szczególna, gdyż było to preludium do organizowanych przez Husarzy Mistrzostw Polski Seniorów OPEN, które odbędą się po raz pierwszy w Szczecinie już w październiku na sali SDS.

Autor: fot. dost.

Zawodnicy zmagali się w konkurencji kumite, które jest kwintesencją kyokushin karate, natomiast same zawody dały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dla najmłodszych 5-8 latków, którzy startują w konkurencji kumite bez kontaktu, będącej samym w sobie przygotowaniem do walki kontaktowej. Młodzież i dorośli natomiast startowali w semi i light contact.

Karate Kyokushin Shodan w Chojnie pod opieką trenera Sensei Tomasza Gibowskiego (1 Dan) reprezentowało 19 zawodników, którzy zdobyli 11 medali ( 3 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe medale).

Natomiast Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera Sensei Piotra Kosa (2 Dan) reprezentowało 16 zawodników, którzy zdobyli 10 medali (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale).

Na uwagę załuguje fakt, iż chojeńscy i moryńscy zawodnicy poprawili swój wynik z ubiegłego roku i zdobyli łącznie 21 medali.

Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz gmin Chojna i Moryń.

Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.