Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 17 maja 2026 14:53
Reklama

Poseł Rafał Mucha zaproszony do Gogolic. Sprawa szkoły powraca

Zaproszenie do posła Rafała Muchy wystosowała społeczność szkolna z Gogolic, która obawia się zamknięcia swojej placówki. Z posłem przyjechali Paweł Racinowski oraz Radosław Stec - szef struktur PiS w Chojnie.
Poseł Rafał Mucha zaproszony do Gogolic. Sprawa szkoły powraca

Nauczyciele i rodzice boją się, że chociaż w tym roku kuratorium nie zgodziło się na zamknięcie szkoły, to już w grudniu próba zamknięcia placówki zostanie podjęta ponownie przez burmistrza Trzcińska-Zdroju.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Barbara Dybczak. Do dyskusji włączyli się Lidia Karpińska i Sławomir Ilin. Historię walki o szkołę w Gogolicach i wysiłek społeczności szkolnej przypomniał Jerzy Ryczańczyk. Poseł dobrze przygotował się do spotkania, bo m.in. przeczytał w internecie artykuły na igryfino.pl o walce o szkołę i obejrzał nasze filmiki relacjonujące zmagania. Poseł Rafał Mucha obiecał, że spotka się z burmistrzem Bartłomiejem Wróblem, porozmawia o sprawie i ponownie spotka się ze społecznością szkolną w Gogolicach.

Relację filmową ze spotkania obejrzeć można tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32993,posel-mucha-arbitrem-w-sporze-spolecznosc-szkolna-burmistrz-foto-wideo



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 12.07.2019 14:02
W Brwicach już klamka zapadła rodzice zadowoleni ze Stowarzyszenie bierze szkole będzie nowoczosniej i lepiej

brew 12.07.2019 16:16
Handel pod stołem?

Sobek 12.07.2019 10:57
Już w krótce w naszej gminie będzie głośno o szkołach, a zaczną od Brwic!

nn 12.07.2019 12:36
Masz przecieki?

50 proc 12.07.2019 16:43
Jak nauczyciele się dowiedzą z czym się to je to miny im zrzedną.

orzeł 12.07.2019 00:19
Angażuje się chłop gdzie tylko może i jak tylko może.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ???Treść komentarza: Czyli dla tych tylko którzy załapią się na jeden autobus?Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:08Źródło komentarza: Nadodrzańska Noc Muzeów 2026 – wydarzenie pełne historii i kulturyAutor komentarza: paprotkaTreść komentarza: Nieźle wywijająData dodania komentarza: 12.05.2026, 23:59Źródło komentarza: Fluid zapowiada nowy singiel. Premiera „Jesteś gdzie indziej” już 12 czerwcaAutor komentarza: niewątpliwieTreść komentarza: OKazja do spotkań!Data dodania komentarza: 12.05.2026, 23:46Źródło komentarza: 80-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie. Absolwencie, dołącz do świętowaniaAutor komentarza: RRTreść komentarza: Najbardziej uderza mnie w tym wszystkim ta wspomniana kwestia toksyczności. O ile plastikowa butelka to 'tylko' syf wizualny na kilkaset lat, o tyle stare akumulatory, baterie czy puszki po chemii budowlanej to tykająca bomba. To wszystko przecież nie leży tam w próżni – deszcz to płucze, chemia wsiąka w glebę, a potem ląduje w wodach gruntowych, z których wszyscy korzystamy. Ludzie myślą, że jak wyrzucą azbest do lasu dwa kilometry od domu, to są sprytni, bo zaoszczędzili stówkę. A potem zdziwienie, że w okolicy chorują zwierzęta albo woda w studniach jest do niczego. Dopóki nie zrozumiemy, że las to nie jest czarna dziura, w której rzeczy znikają, tylko naczynie połączone z naszym własnym zdrowiem, to te statystyki z ciężarówkami śmieci niestety nie spadnąData dodania komentarza: 12.05.2026, 20:50Źródło komentarza: Problem dzikich wysypisk. Jak legalnie pozbyć się odpadów i chronić lasy przed śmieciamiAutor komentarza: oczkoTreść komentarza: chyba dezorganizacjiData dodania komentarza: 12.05.2026, 20:45Źródło komentarza: Zmiana organizacji ruchu w ChojnieAutor komentarza: absolwentTreść komentarza: Zapraszają!Data dodania komentarza: 12.05.2026, 18:04Źródło komentarza: 80-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie. Absolwencie, dołącz do świętowania
Reklama
Reklama