Kontrterroryści sprawdzają sceny festiwalu Pol’and’Rock

  • 01.08.2019, 21:03
Kontrterroryści sprawdzają sceny festiwalu Pol’and’Rock
Policyjni pirotechnicy i specjaliści z zakresu zwalczania nowoczesnych form terroryzmu sprawdzili sceny festiwalu Pol’and’Rock. Towarzyszyły im także wyszkolone psy. Wszystko po to by minimalizować możliwość wystąpienia zagrożenia terrorystycznego.

Przy tak wielkiej policyjnej operacji, jaką jest zabezpieczenie kostrzyńskiego festiwalu, o bezpieczeństwo dba się na każdym kroku. Definiowane przez funkcjonariuszy zagrożenia powodują, że do przygranicznego miasta przyjeżdżają eksperci z rożnych dziedzin. To właśnie dlatego w operacji biorą udział między innymi pirotechnicy. Ich doświadczenie, umiejętności i specjalistyczna wiedza są niezbędne do sprawdzenia miejsc pod kątem niebezpiecznych materiałów.

Policyjni eksperci w czwartek (1 sierpnia) sprawdzali sceny, na których mają odbywać się koncerty i spotkania. Wokół tych miejsc gromadzi się nawet kilkaset tysięcy osób. Ważne jest, by minimalizować zagrożenia terrorystyczne, w tym te związane z materiałami pirotechnicznymi. Ale metody działania mogą być różne.

W związku z nowoczesnymi formami terroryzmu, do Kostrzyna nad Odrą, Komenda Główna Policji skierowała komponent CBRN. Mobilne wyposażenie umożliwia monitorowanie i identyfikowanie prób dokonania aktu terrorystycznego za pomocą określonych środków. Terroryzm i ewolucja jego form sprawia, że policjanci dysponują nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale także niezbędną, specjalistyczną wiedzą. Tylko w ten sposób można odpowiednio minimalizować zagrożenia.

Do sprawdzeń na czterech scenach zaangażowani byli policyjni pirotechnicy i oraz przeszkolone psy. Nie ujawniono żadnych niebezpiecznych materiałów.

_

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uczestnik
uczestnik 02.08.2019, 10:15
Super impreza. Czekaliśmy na nią cały rock :-)

Pozostałe