Dębowa aleja powstanie w Cedyni. Każde drzewo upamiętni nowo narodzone dziecko

  • 08.08.2019, 23:50
Dębowa aleja powstanie w Cedyni. Każde drzewo upamiętni nowo narodzone dziecko
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek wraz z nadleśniczym Nadleśnictwa Mieszkowice Janem Grzysiem przyjechali w czwartek 8 sierpnia 2019 r. do Cedyni. W gabinecie burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego przedstawiono pomysł aby upamiętniać każde nowo narodzone w gminie dziecko, sadząc drzewo. Przy każdym takim drzewku będzie imienna tabliczka z imieniem i nazwiskiem dziecka.

Projekt spotkał się z aprobatą władz samorządowych i w obecności przewodniczącego Rady Miejskiej w Cedyni Piotra Głowniaka (który jest leśnikiem) doszło dzisiaj do podpisania listu intencyjnego.

Leśnicy czekają teraz na wskazanie miejsc do nasadzeń. Może w Cedyni powstanie aleja dębowa? Wszak w ubiegłym tygodniu urodziły się w tej gmine trojaczki, więc już trzy pierwsze drzewka można zasadzić.

Podczas spotkania dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek podarował burmistrzowi Cedyni Adamowi Zarzyckiemu napisaną przez siebie książkę, wydaną w bieżącym roku pod tytułem "Dzieci Wojny. Historie prawdziwe. Ocalić od zapomnienia". Autor zebrał i spisał wspomnienia „dzieci wojny” – żyjących świadków, tych odległych ale nadal jeszcze pozostających w pamięci trudnych czasów i skomplikowanych ludzkich losów. Zdaniem autora „bardzo istotne jest zachowanie prawdy historycznej, jej pielęgnowanie i przekazywanie następnym pokoleniom”.

Natomiast burmistrz Adam Zarzycki wręczył dyrektorowi Andrzejowi Szelążkowi parasol z logo Cedyni i drobne gadżety promujące gminę.

_

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

super
super 09.08.2019, 11:23
No to czekamy na dęby Basia, Zosia i Remigiusz ;-)
Sadzik
Sadzik 10.08.2019, 08:42
Jedno z potrójnym konarem.
popieram
popieram 09.08.2019, 09:44
Bardzo ciekawy pomysł!!!

Pozostałe