Detektorysta usłyszał zarzut przywłaszczenia

  • 18.08.2019, 13:44
  • KWP Szczecin
Detektorysta usłyszał zarzut przywłaszczenia S.R. (archiwum)
Kara do roku pozbawienia wolności grozi 50-latkowi, który przywłaszczył znalezioną na plaży złotą zawieszkę. Sprawca już usłyszał zarzut. Policjanci odzyskali mienie, które nieuczciwy znalazca nie chciał oddać właścicielce. O tym, że na plaży doszło do przestępstwa policjanci dowiedzieli się w miniony weekend.

Z informacji przez nich uzyskanych wynikało, że mieszkanka Rybnika zagubiła złotą zawieszkę wartą 3000 zł. W pomocy o odszukaniu zguby poprosiła detektorystę z Poznania. Mężczyzna, przeszukał rejon plaży w którym prawdopodobnie zawieszka leżała .

Po pewnym czasie mężczyzna znalazł przedmiot i schował do kieszeni. Całą sytuację widziała mieszkanka Rybnika i poprosiła o zwrot zawieszki. Mieszkaniec Poznania oświadczył, że znalazł tylko monetę w związku z czym pokrzywdzona wezwała policję.

Na miejsce przyjechali mundurowi którzy poprosili detektorystę o wydanie znalezionego przedmiotu. Okazało się, iż faktycznie posiadał przy sobie znaleziona zawieszkę. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Za powyższe grozi kara do roku pozbawienia wolności. Sprawę oceni sąd.

KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O.
O. 20.08.2019, 22:05
To zwykły oszust i złodziej!
cha cha
cha cha 18.08.2019, 15:52
Ale dzban!
byś
byś 18.08.2019, 14:58
dziurę klepie

Pozostałe