Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 14:17
Reklama

Od tradycji ku świetlanej przyszłości

„Polsko - niemieckie tradycje dożynkowe i wspólna przyszłość- Cedynia 2019” – to tytuł projektu, który jest realizowany przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu od 16 sierpnia do 30 października 2019 r. Pierwszą część działań mamy już za sobą, a druga odbędzie się 26 września – będą to warsztaty dźwięku i światła.
Od tradycji ku świetlanej przyszłości

W ramach projektu odbywają się dwa działania.

Pierwsze mieliśmy okazję przeżyć 31 sierpnia 2019 r. w Cedyni. W ramach tego wydarzenia przeprowadzono polsko-niemieckie warsztaty:

1-druk na tkaninie naturalnymi metodami,

2-malowanie na wodzie tkanin oraz papieru,

3-wyplatania wieńców dożynkowych,

4-polsko-niemieckie pejzaże pędzlem malowane - plenerowe warsztaty plastyczne.

 

W tym samym dniu odbyły się również polsko- niemieckie konkursy: na dożynkowy bochen chleba, najpiękniejszy wieniec dożynkowy, stół kulinarny pt. „Smaki naszych babć”, najpiękniejszy bukiet kwiatów, rzut wałkiem do celu i slalom sołtysa.

Podczas wydarzenia każdy mógł wpisać swoją opinię dotyczącą współpracy transgranicznej, spotkania dożynkowego itp. do „Polsko- niemieckiej kroniki współpracy”. Ta kronika będzie obecna i otwarta na każdy kolejnym polsko - niemieckim spotkaniu.

W trakcie spotkania na scenie dla polsko- niemieckiej publiczności występowały zespoły z Polski oraz goście z Niemiec. A na zakończenie dla wszystkich odbyła się zabawa taneczna z DJ.

 

Kolejne, drugie działanie odbędzie się 26 września 2019 r. Będą to warsztaty dla młodzieży pt. „Polsko-niemieckie warsztaty z realizacji dźwięku i światła”. Do przeprowadzenia tych warsztatów zakupiono mikser cyfrowy, zestaw mikrofonów, reflektory, światła sceniczne- głowy ruchome oraz rampę oświetleniową. Również zakupiono sztalugi. Wszystko sfinansowano ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Całkowita wartość projektu wynosi 24 189,50 Euro. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania. Autorką projektu jest Małgorzata Karwan.

Ryszard Matecki, Muzeum w Regionalne w Cedyni


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: potwierdzamTreść komentarza: Są jeszcze bilety. Warto...Data dodania komentarza: 24.04.2024, 11:48Źródło komentarza: Szkło Kontaktowe Live&Touch: Teatralna odsłona kultowego programu telewizyjnegoAutor komentarza: brownieTreść komentarza: Śmieszne to jest.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 22:41Źródło komentarza: Szkło Kontaktowe Live&Touch: Teatralna odsłona kultowego programu telewizyjnegoAutor komentarza: pytanieTreść komentarza: Bez zmian to po co wybory?Data dodania komentarza: 22.04.2024, 14:48Źródło komentarza: Barbara Rawecka burmistrzem ChojnyAutor komentarza: jak w marcuTreść komentarza: A w Cedyni śnieg pada. Drobne płatki ale zawsze to śnieg.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 09:50Źródło komentarza: Barbara Rawecka burmistrzem ChojnyAutor komentarza: DeutschTreść komentarza: Moje zdanie jest takie kto zadłużyli miasto tych burmistrzów i rafę miasta rozliczyć I tyle czemu ich tak dużo a jak przychodzi co do czego nikt za nic nie odpowiada swojim majątkiem czas to zmienić zobaczymy czy radni raweckiej bedzaka oraz oni sami będą pchali się na te koryta miasto chojna zero inwestycji firm nikt nie przyciąga kapitału parki skwerki kwiatuszki to badziew a gdzie inwestycje ale pensje biorą za nic nie odpowiadają jeszcze się panosza zapominają ze oni pracują dla nas za nasze pieniadzeData dodania komentarza: 22.04.2024, 06:39Źródło komentarza: Rawecka i Będzak. Będzie druga tura wyborów w ChojnieAutor komentarza: wiaraTreść komentarza: Gratulacje, a jutro będą kwiaty.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 01:57Źródło komentarza: Barbara Rawecka burmistrzem Chojny
Reklama
Reklama