Konopie spod Chojny trafiły do policyjnego laboratorium

  • 08.09.2019, 15:59
  • Żródło: igryfino
Konopie spod Chojny trafiły do policyjnego laboratorium
Ciepłe lato spowodowało, że wystarczyło podlewać i w lesie wyrosły ponad 2–metrowe, dorodne krzaki konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę. Wpadły cztery osoby zajmujące się nielegalnym zielarstwem w lesie.

Głównymi plantatorami byli prawdopodobnie dwaj mieszkańcy: jeden z powiatu gorzowskiego, a drugi to mieszkaniec powiatu myśliborskiego. Nielegalna plantacja znajdowała się w lesie niedaleko Chojny. W słoneczne, suche lato ktoś musiał podlewać rośliny. Wodę dowozili w butelkach 5-litrowych dwaj mieszkańcy Chojny. W mieście głośno teraz o ich aresztowaniu...

Plantacja była duża, bo naliczono 80 sztuk krzaków w różnej fazie wzrostu. Niektóre egzemplarze miały ponad 2 metry wysokości!

Zielarze stracił uprawy, teraz muszą tłumaczyć się przed prokuratorem w Gryfinie.

Nielegalną uprawę w lesie zlikwidowano. Rośliny, w celu dokonania ekspertyzy, zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie uprawy konopi wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi prokuratura Rejonowa w Gryfinie.

Źródło: igryfino

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

choina
choina 08.09.2019, 23:34
To się nie obłowili! I dobrze!
Twój Pan
Twój Pan 08.09.2019, 16:12
To się zastanów mierny kapciu co piszesz bo w tytule jest napisane że policja będzie badać a puzniej już sam oceniłeś że to konopi indyjska, ty to masz nosa 😂😂😂
puzniej
puzniej 08.09.2019, 22:23
Naprawdę zrozumiałeś że będą badać czy to konopia :)))

Pozostałe