Interpelacja o powiatowych drogach w gminie Cedynia i Chojna

  • 13.09.2019, 23:53
Interpelacja o powiatowych drogach w gminie Cedynia i Chojna igryfino Wojciech Długoborski na sesji Rady Powiatu w Gryfinie.
Wojciech Długoborski, radny Rady Powiatu w Gryfinie był na ostatniej sesji rady Miejskiej w Cedyni. Wysłuchał skargi i wnioski dotyczące dróg powiatowych. Na sesji Rady Powiatu w Gryfinie zgłosił stosowne zapytania.

Interpelacja Wojciecha Długoborskiego dotyczy:

Konieczności naprawy drogi powiatowej z Lubiechowa Dolnego do m. Piasek, wycięcia krzewów przy drodze Lubiechów Górny – Czachów - Łukowice oraz przy drodze Stara Rudnica – Golice oraz uwzględnienia w nowym rozkładzie jazdy - przejazdów autobusów przez m. Piasek, Lubiechów Górny, Czachów i Łukowice.

Treść interpelacji:

Podczas sesji Rady Miejskiej w Cedyni, w której uczestniczyłem - poproszono mnie o przekazanie wniosków radnych gminy, sołtysów i mieszkańców - ws. konieczności poprawy technicznego stanu dróg powiatowych na terenie Gminy Cedynie. Stan tych dróg wymaga interwencji zarządcy dróg, czyli władz Powiatu Gryfińskiego .

1. Pani radna Czesława Borgul - zwróciła się o pomoc w spowodowaniu naprawy nawierzchni drogi z Lubiechowa Dolnego do Piasku.

2. Radna pani Monika Rogowska zgłosiła problem nowego rozkładu jazdy autobusów, który nie uwzględnia miejscowości Lubiechów Górny, Czachów, Łukowice.

3. Sołtys Piasku pan Zenon Pikuła stwierdził, że nowy rozkład jazdy autobusów nie uwzględnia przejazdów przez m.Piasek.

4. Radna pani Monika Rogowska zwróciła się o interwencję w sprawie wycięcia krzewów przy drodze Lubiechów Górny – Czachów - Łukowice.

5. Radny pan Zdzisław Tondel stwierdził, że istnieje konieczność odkrzaczenia drogi powiatowej Stara Rudnica - Golice.

6. Sołtys Golic wnioskuje o interwencję w sprawie naprawy odcinka dogi powiatowej w Golicach.

7. Radny pan Zdzisław Tondel stwierdził, że kilka razy składano interpelacje ws. remontu drogi Piasek-Krajnik Dolny i nic w tej sprawie dotychczas nie zrobiono.

 

Burmistrz Cedyni pan Adam Zarzycki dodał, że gmina Cedynia partycypuje w kosztach remontów dróg powiatowych.

Proszę o udzielenie odpowiedzi na powyższe interpelacje także władzom samorządowym Gminy Cedynia.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 14.09.2019, 11:15
Najważniejsze aby coś w tej sprawie się zmieniło!

Pozostałe