Dzieciaki z Gryfina przyjechały specjalnie do Lubiechowa Dolnego

  • 20.09.2019, 11:35
  • Żródło: dost
Dzieciaki z Gryfina przyjechały specjalnie do Lubiechowa Dolnego W wiosce rybaka i pracowni plastycznej w Lubiechowie Dolnym.
W czwartek 18 września 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie odbyli podróż w tajemniczą i nieznaną średniowieczną krainę. Gościli nas niezwykle sympatyczni gospodarze, cudownie i malowniczo położonego w dolinie Odry domostwa, gdzie młodzież miała okazję zwiedzić pracownię ceramiczną, pracować z gliną, przeżyć najazd Wikingów oraz rywalizować w różnych potyczkach sportowych zaproponowanych przez gospodarzy.

Uczniowie poznali też w skrócie historię tamtych ciekawych czasów malowniczo opowiedzianą przez gospodarza. Degustowali pyszne winogrona prosto z krzaka, piekli i konsumowali podpłomyki. Były również pieczone kiełbaski i pyszny kompot z rabarbaru. Podróż w czasie zorganizowała Rada Rodziców oraz nasza szkoła. Dopisała wspaniała pogoda, a pobyt w gościnnym Lubiechowie Dolnym, w Pracowni Ceramicznej pani Małgorzaty Małeckiej, zakończyliśmy degustacją pysznych ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów. Wszystkim, którzy spowodowali, że ten dzień możemy zaliczyć do zdecydowanie udanych- serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Sowiak

 

Źródło: dost

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:-(
:-( 20.09.2019, 13:35
Lubiechów ma atrakcje historyczne a Cedynia nie !
O!
O! 20.09.2019, 12:11
I jest nawet woj z Comitatusa!

Pozostałe