Droga powiatowa dostała większe wsparcie

  • 10.10.2019, 16:27
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Droga powiatowa dostała większe wsparcie
Ponad dwukrotnie Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zwiększył wsparcie dla realizowanej przez powiat gryfiński przebudowy drogi powiatowej Trzciński-Zdrój – Białęgi. Zadanie obejmuje rozbiórkę istniejącej i wykonanie nowej, asfaltowej nawierzchni. Aneks do umowy przekazał wicemarszałek Jarosław Rzepa.

- Od pierwotnego podpisania umowy wsparcia w maju br. minęło już trochę czasu, zmieniły się warunki, na które musieliśmy zareagować. Cieszę się, że nasze wsparcie poprawi komfort ale i bezpieczeństwo podróży dla okolicznych mieszkańców. – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Już nie 300 tys. zł, a blisko 715 tys. zł środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego powędruje do Powiatu Gryfickiego. Środki te pozwolą na modernizację liczącego prawie 1 km odcinka na trasie Trzcińsko Zdrój – Białęgi. Inwestycja obejmuje przebudowę odcinka drogi relacji Trzcińsko Zdrój – Gogolice. Wykonana zostanie nowa, szeroka na 5m nawierzchnia z masy bitumicznej oraz obustronne pobocza o szer. 0,5 m. Całkowity koszt inwestycji to 1,27 mln zł.

 

Środki na budowę lub przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych pochodzą z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. Pieniądze na ten cel stanowią część budżetu województwa i zgodnie z zapisami ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych są w dyspozycji Marszałka Województwa.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wykrywacz kradziei
wykrywacz kradziei 10.10.2019, 17:35
Podpisaliście, że to napisało Biuro Prasowe Marszałka, a Sławiński udaje, że to on - Redakcja

Pozostałe