Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Dziekana Dekanatu Cedynia

  • 22.10.2019, 23:25
  • Źródło: Urząd Miejski w Moryniu
Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Dziekana Dekanatu Cedynia Fot. UM Moryń
W zawodach wzięło udział 7 drużyn. W ostatnią sobotę 19 października 2019 roku, na boiskach przy Zespole Szkół w Moryniu, odbył się Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Dziekana Dekanatu Cedynia ks. kan. prob. Michała Kostrzewy. Organizatorem turnieju była Parafia pw. Świętego Ducha w Moryniu.

Turniej rozpoczęła msza święta, która została odprawiona w kościele parafialnym w Moryniu. Następnie zespoły podzielono na dwie grupy, w których ministranci mieli toczyć zaciekłą rywalizację o wygraną.

Po meczach grupowych, które wyłoniły zwycięzców grup oraz wytypowaniu zespołów, które zajęły drugie miejsca (te zespoły awansowały do półfinałów), został rozegrany mecz o 5 miejsce, w którym wyższość drużyny ze Szczecina musiał uznać zespół z Mieszkowic.

Pierwszy półfinał rozegrała drużyna z Morynia oraz Nowogardu, w którym wyrównana rywalizacja trwała do ostatniego gwizdka sędziego. Zwyciężyła drużyna z Nowogardu, która strzeliła gola w ostatniej akcji meczu i rzutem na taśmę awansowała do finału.

W drugim meczu półfinałowym zagrały drużyny z Cedyni i Krzywina. Mecz stał na wysokim poziomie, żadna z drużyn nie odpuszczała na boisku, jednak drużyna z Cedyni nieznacznie przegrała z drużyną z Krzywina.

Po krótkiej przerwie na regeneracje sił, został rozegrany mecz o 3 miejsce pomiędzy drużynami z Morynia i Cedyni. Od początku spotykania drużyna z Morynia przejęła inicjatywę na boisku ale nie miało to przełożenia na wynik. Na początku drugiej połowy ministranci z Morynia wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca spotkania.

Najciekawiej zapowiadał się mecz o wygraną w całym turnieju do którego drużyny z Krzywina i Nowogardu podeszły bardzo poważnie i każda z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Po zaciekłej rywalizacji zwyciężyli ministranci z parafii z Krzywina.

W trakcie trwania turnieju zawodnicy oraz przybyli goście mogli częstowali się potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kumoszki” z Przyjezierza.

Na zakończenie każda z drużyn otrzymała dyplom, pamiątkowe medale oraz piłkę. Trzy pierwsze drużyny dostały również pamiątkowe puchary. Zawodnicy zwycięzkiej drużyny dostali od burmistrza Morynia - Józefa Piątka plecaki termiczne.

Źródło: Urząd Miejski w Moryniu

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 23.10.2019, 15:37
To wreszcie kto zajął które miejsce po się pogubiłem?

Pozostałe