Na głupie pytania są głupie odpowiedzi

  • 25.10.2019, 08:39
Na głupie pytania są głupie odpowiedzi
Czy jesteś za likwidacją Urzędu Miejskiego? Byliby zapewne tacy, którzy powiedzieliby, że przyniosłoby to oszczędności w budżecie gminy i zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by przeznaczyć na ważne dla społeczności inwestycje. Proponuję zapytać o to urzędników. To byłaby podobnie "mądra" akcja, jak... pytanie o likwidację pomnika na cedyński rynku.

NIkt do tej pory oficjalnie nie zaproponował likwidacji pomnika Krzyża Grunwaldu w Cedyni. Nawet sygnalista z Instytutu Pamięci Narodowej nie wzywał do likwidacji monumentu na placu Wolności. Były natomiast pomysły przenosin albo przeróbki... Ale jakiś urzędnik zaproponował na profilu gminy sondę na temat... likwidacji pomnika! Wygląda to na prowokacyjne pytanie aby... nic konkretnego nie zrobić w sprawie.

Już raz urzędniczka przeprowadzała niby sondę na temat zmiany nazw ulic Żymierskiego, Świerczewskiego. Miała niby wszytkich pytać, ale nikogo z TMZC (gdzie ma swoją siedzibę stowarzyszenie) nie zagadnęła. Taka ankieta z góry przyjętą tezą. Czy zatrzymała naturalne procesy historyczne swoją pseudoankietą? Nie! Ulice dziś nazywają się inaczej, a urzędniczka w historii zapisała się, że wtyka nogę w "drzwi obrotowe". Nie wystarczyło zrobić wiele, aby zostało po staremu. Wiatr historii i tak zrobił swoje. Jednak nauka, jak widać, z tej historii poszła w las.

Podobna jest dziś przeprowadzana "ankieta" i postawione  pytanie na gminnym profilu Facebooka. "Badanie" z góry przyjętą tezą. Na tak postawione pytanie w sondzie nie da się odpowiedzieć za pomocą 2 przycisków.

W poprzedniej kadencji burmistrz poinformowała tylko, że nie może zorganizować uroczystości z kompanią reprezentacyjną wojska, ponieważ nie zgodzą się na wartę pod komunistycznym pomnikiem. Narzekała, ale nic przez 4 lata w sprawie pomnika nie zrobiła! Wygłupiła się niekonsultowaną tablicą z błędami na urzędzie. Kwiatów pod pomnikiem nie składała. Palcem, jak w wielu ważnych dla gminy sprawach, nawet nie kiwnęła.

Dziś władze tuż przed uoczystościami 11 listopada zadały prowokacyjne pytanie. Bo co można zrobić na kilkanascie dni przed Świętem Niepodległości?!

Najkrócej wypowiadając się w tej sprawie, to może niech przyświeca idea aby każda "opcja" miała miejsce na upamiętnienie świąt narodowych. I tak:

1.Niech zwolennicy PRL-owskiej wersji historii składają kwiaty pod "swoim" pomnikiem.

2.Niech miłośnicy wolności mają miejsce na swoje świętowanie.

3.Kogo temat nie interesuje, radzimy niech się jednak zagłębi, bo ta sprawa mówi dużo o nas, jako lokalnej społeczności.

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wlot
wlot 29.10.2019, 22:06
każdy kto mówi ma rację a ten co nie mówi też ma rację
gumka
gumka 29.10.2019, 22:01
Ankieta wstydliwie zniknęła ze strony gminy.
?!
?! 28.10.2019, 12:05
Jak to mówią dużo trzeba się nameczyć i nastarać aby się nic nie zmieniło. Tylko po co?
basen
basen 27.10.2019, 09:31
A pan Szperka z Kościuszek gdzie bedzie składał kwiaty 11 Listopada?
Pan Szperka
Pan Szperka 30.10.2019, 00:40
Basen przyniosę tobie kwiaty dnia 1 listopada i znicz też zapalę ;)
Pozdrawiam złośliwców ;)
Halloween
Halloween 30.10.2019, 01:11
Panie, weź pan dynię ze świeczką.
Pekaes
Pekaes 31.10.2019, 11:44
Takiego radnego to ze świeczką szukać.
Krzyżak
Krzyżak 30.10.2019, 18:28
Pogański kraj, pogańskie obyczaje!
pic
pic 28.10.2019, 08:50
Zapewne tam gdzie mieszka i przebywa no to chyba w Szczecinie ?
Mariusz
Mariusz 27.10.2019, 08:43
A komu to przeszkadza?
problem
problem 26.10.2019, 14:38
To temat zastępczy bo potrzebne sa mieszkania dla młodych !!
konstalator79
konstalator79 26.10.2019, 10:01
Nie bardzo rozumiem fragment o sygnaliście z Instytutu Pamięci Narodowej odnośnie pomnika. Przeciez według jasnej opinii IPN upamiętnienie jak najbardziej podlega ustawie dekomunizacyjnej i powinno jak najszybciej zniknąć z przestrzeni publicznej. W tej sytuacji jak bedziecie się upierać, to wojewoda zrobi za was porządek, a wam zostanie wstyd.

my pierwsza brygada
my pierwsza brygada 26.10.2019, 09:31
Bolszewika z pomnika goń, goń , goń!
głos z emigaracji
głos z emigaracji 26.10.2019, 08:57
I przed świętami 11 listopada się pokłóciliśmy. Jakież to polskie!
ktos
ktos 26.10.2019, 00:11
ten kto nakazal przeniesienie obchodow w inne miejsce powinien zostac ukarany. ludzie zbierali sie na placu wolnosci a bezczelne wladze miasta je przeniosly.
Jack z Londynu
Jack z Londynu 25.10.2019, 23:54
Napiszę krótko: Jakie elity takie pomniki!!
boJan
boJan 25.10.2019, 23:43
Tylko nie róbcie jakiegos pochodu z nacjonalistami bo to dopiero obciach będzie! 11 listopada piękne i ważne święto ale w pisowskim wydaniu uwikłane w szereg politycznych podtekstów zostało sprowadzone niemal do absurdu.
burzyciel pomników
burzyciel pomników 25.10.2019, 23:39
Pytanie jest mądre, tylko są tu głupie odpowiedzi!
patriota
patriota 25.10.2019, 23:20
Ja tam nigdy hołdu nie składałem i nie zamerzam składać!
antykomunista
antykomunista 25.10.2019, 21:10
Komuniści w Cedyni trzymają się mocno i nie dadzą wyrwać sobie pomnika przed którym biją pokłony!
Andrew
Andrew 25.10.2019, 22:41
W Polsce komunizmu nigdy nie było, to skąd niby komuniści?
PlacWolności
PlacWolności 25.10.2019, 19:39
Myślę, że za tym pomysłem burzenia pomnika stoi pan Ryszard Matecki z Muzeum.
paproch
paproch 25.10.2019, 10:01
Akor plac Barnima to jest w Gryfinie, a tu mamy plac Wolności. Popraw no szybciutko!
akor
akor 25.10.2019, 10:31
Dziekuję za uwagę. Czeski błąd :-) Poprawione
mieszkanka
mieszkanka 25.10.2019, 09:02
Skoro przez ostatnie 4 lata kwiaty pod komunistycznympod pomniekiem nie byly składane to nie nalezy do tego wracać.

Pozostałe