Wysokie loty chojeńskich baloniarzy

  • 25.10.2019, 21:31
Wysokie loty chojeńskich baloniarzy Na zdjęciu drużyny z Chojny od lewej: Magdalena Krasnopolska, Tomasz Halikowski, Kamil Pitura, Andrzej Krucewicz (trener/instruktor), Jan Bilski, Agata Danielczuk i Grzegorz Gaweł (fot. dos.).
Na terenie Stadionu Miejskiego w Gryfinie odbyły się VI Wojewódzkie, Integracyjne Zawody Latawcowo - Balonowe Ligi Obrony Kraju. W zawodach 19 października 2019 r. brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Gryfina (SP1, SP2, SP3), z Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie oraz z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie.
Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach konstrukcyjnych z podziałem na latawce (płaskie i skrzynkowe) oraz balony na ogrzane powietrze klasy standard o średnicy do 1,5 m.
W przypadku latawców, przed startem dokonywana była ocena statyczna, w której sędziowie punktowali jakość konstrukcji latawca, staranność wykonania, pomysłowość oraz zdobienie latawca natomiast w trakcie lotu oceniano jego jakość i stateczność.
Podczas lotów balonów o wynikach decydował czas lotu.
Po zakończeniu oceniania jakości lotów latawców sędziowie oznajmili, że uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Chojny mocno podnieśli poziom zawodów, co odzwierciedlone zostało w zdobytych przez tych zawodników czterech medalach i pucharach.
Balony na ogrzane powietrze zawodników z chojeńskiego ośrodka uzyskały najdłuższy czas lotu i przeleciały na drugą stronę Odry do sąsiadów z Niemiec.
Modelarze z Chojny zajęli pierwsze i drugie miejsce w lotach balonów zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.
Trofea zwycięzcom wręczali: starosta gryfiński Wojciech Konarski, wicestarosta Ewa Dudar oraz prezes Organizacji Powiatowej LOK w Gryfinie Franciszek Bąk.
_

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Don Balon
Don Balon 26.10.2019, 15:25
Gratulacje !!
puchar
puchar 26.10.2019, 01:02
Im wyżej tym lepiej!

Pozostałe