Z narzędzi do porządkowania mogił skorzystasz na cmentarzu. Są dostępne na specjalnym stojaku

  • 03.11.2019, 14:30
Z narzędzi do porządkowania mogił skorzystasz na cmentarzu. Są dostępne na specjalnym stojaku
Nie musisz zabierać ze sobą grabi, szczotki, haczki, wiadra, konewki czy łopatki. Wszystkie te przedmioty potrzebne do porządkowania mogił można pożyczyć bez opłat na kilku cmentarzach w powiecie gryfińskim. Stojaki z narzędziami na nakrepoliach w Chojnie, Piasku i Cedyni ufundowała rodzina państwa Bogdanowiczów.

Przy zamontowaniu stojaków pomogły lokalne zakłady gospodarki komunalnej.

Stojaki ustawione są np. przy kranach z wodą i specjalnie oznakowane, żeby nikt nie miał wątpliwości, że sprzęt można pożyczyć, ale też, że należy go zwrócić aby mogli skorzystać z niego inni.
 
Takie rozwiązanie chwalą mieszkańcy.
 
- To bardzo dobry pomysł. Nie trzeba już nosić tych narzędzi ze sobą. Wszystko, co jest potrzebne, znajdziemy na miejscu. Stojak funkcjonuje juz od dwóch lat i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni - mówi nam pan Karol, który użyczonym sprzętem porządkował grób na cedyńskim cmentarzu.
_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 04.11.2019, 11:43
I bardzo fajnie!
Użytkownik
Użytkownik 03.11.2019, 15:11
W Piasku Państwo Bogdanowicz postawili taki stojak już dawno. Super sprawa, nie trzeba małym autkiem ciągnąć garbek czy wiaderek. Dziękujemy
Karas
Karas 03.11.2019, 17:59
Każdy o sprzęt powinien zadbać sobie sam an nie jakas komuna.
Okonek
Okonek 04.11.2019, 15:35
Widac jaki zacofany jesres ze wyjaszasz z komuna i widac jak sprzatasz groby juz cie widzę jsk niesiesz grabie szczotke konewke
Paweł
Paweł 03.11.2019, 14:55
U nas na cmentarzu taki stojak jest już chyba drugi rok i co najważniejsze nic nie ginie a nawet przeciwnie - sprzętu jest coraz więcej.

Pozostałe