Zwyciężyli w międzynarodowym konkursie robotów

  • 24.11.2019, 20:48
Zwyciężyli w międzynarodowym konkursie robotów Fot. ZS-P Cedynia
Sześcioro uczniów z klas V, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Cedyni uczestniczyło wraz z kolegami z Neutrebbin i Bogdańca w warsztatach, a następnie w konkursie w ramach polsko-niemieckiego projektu „Lego. Mistrzowie robotyki”. Przedsięwzięcie miało na celu przygotowanie do corocznego finału projektu FIRST LEGO League. Jego podstawą jest konkurs robotyki dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat. Celem konkursu jest zaangażowanie i zafascynowanie dzieci nauką oraz nową technologią, a także wyposażenie młodych ludzi w cenne umiejętności przydatne zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. FIRST LEGO League zachęca dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu 2019/2020 CITY SHAPER, wykorzystując zestawy LEGO, uczestnicy budują, testują i programują autonomicznego robota, który rozwiązać ma ważne misje. Dzięki temu konkursowi drużyny uczą się, odkrywają i współpracują.
Wyjazd do Witnicy i Eisenhuttenstadt trwający od 15 do 18 listopada 2019 r. zakończył się dla cedyńskich uczniów ogromnym sukcesem. W konkursie robotów zajęli I miejsce!
Serdecznie gratulujemy rzetelnej pracy uczniów, którzy wystartowali w zadaniach pod wspólnym szyldem Lego Raiders. Jest to dla nich ogromna nagroda, pokonali bowiem aż 8 drużyn! To pierwszy, tak wielki sukces uczniów cedyńskiej szkoły w tym projekcie.
_

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

one
one 25.11.2019, 11:25
Gratki!
Sylwka
Sylwka 24.11.2019, 22:41
Dziewczyna aż płacze ze szczęścia! Gratulacje!
ciocia
ciocia 24.11.2019, 22:02
Poważna misja. Tylko podziwiać!

Pozostałe