Tycjan Kozdra i Kamil Pitura na podium podczas Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata

  • 01.03.2020, 21:13
Tycjan Kozdra i Kamil Pitura na podium podczas Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata fot. dost.
W hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń w dniach 24 – 27 lutego 2020 roku odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata - VIRTUS 2020 World Indoor Athletics. W zawodach uczestniczyły reprezentacje Hiszpanii, Francji, Norwegii, Ukrainy, Portugalii, Hong Kongu, Turcji oraz Polski.

W skład polskiej reprezentacji wchodziło 16 zawodników będących członkami lekkoatletycznej kadry narodowej Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni - Razem”. Wśród nich znaleźli się uczniowie – zawodnicy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie Kamil Pitura oraz Tycjan Kozdra (od niedawna absolwent szkoły).

Tycjan Kozdra zdobył pierwsze miejsce w skoku wzwyż oraz trzecie miejsce w skoku w dal. Kamil Pitura wraz z kolegami wywalczył trzecie miejsce w biegu sztafetowym 4x400m. Trenerem tych zawodników jest Piotr Czuto.

Medale te, obok innych zdobytych przez pozostałych zawodników, miały wpływ na to, że polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła trzecie miejsce.

Podczas tej imprezy padły trzy rekordy świata. W biegu na 1500 metrów nowy rekord ustanowiła Barbara Bieganowska, natomiast Karolina Kucharczyk ustanowiła nowe rekordy w skoku w dal oraz w biegu 60 metrów przez płotki. Obie te zawodniczki były uczestniczkami Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie oraz w Rio. Mają bardzo realne szanse na to, aby zakwalifikować się na tegoroczne Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Natomiast dla Tycjana oraz Kamila najważniejszymi startami w tym roku (pomijając oczywiście minione mistrzostwa świata) będą mistrzostwa Polski Sprawni - Razem oraz z dużym, choć jeszcze nieprzesądzonym prawdopodobieństwem, udział w Mistrzostwach Europy organizowanych przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, które odbędą się w czerwcu w Bydgoszczy.

_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe