Z gorączką, dusznościami i kaszlem zgłosił się do... przychodni w Chojnie

  • 18.03.2020, 00:45
Z gorączką, dusznościami i kaszlem zgłosił się do... przychodni w Chojnie
Mężczyzna źle się poczuł i z objawami infekcji zgłosił się do przychodni "Salus" w Chojnie. Lekarz wezwał służby sanitarne. Pacjentspecjalnym transportem medycznym został przewieziony do szpitala zakaźnego w Szczecinie.

W budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "SALUS" S.C. przy ul. Kościuszki w Chojnie zastosowano specjalne procedury. Gdyby pacjent był zakażony koronawirusem, stwarzałby zagrożenie dla innych. Odizolowano personel. Przychodnię natychmiast zamknięto. Trzeba było przeprowadzić dezynfekcję.

Dopiero późnym wieczorem zdjęto taśmy zabiezpieczające z drzwi. Jednak przychodnia nadal jest zamknięta. Czekamy na wynik badania pacjenta.

Przypominamy: jeśli ktoś zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Jeśli nie ma objawów infekcji, główny insektor sanitarny zaleca przez kolejne 14 dni kontrolę swojego stanu zdrowia (codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych, jak złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel). Gdyby takie objawy wystąpiły, należy powiadomić sanepid lub zgłosić się do szpitala zakaźnego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej. GIS przypomina także o przestrzeganiu zasad higieny, w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe