Personel medyczny zamknięty w przychodni w Chojnie. Na zabranie pacjenta z podejrzeniem koronawirusa czekali 5 godzin

  • 18.03.2020, 08:37
Personel medyczny zamknięty w przychodni w Chojnie. Na zabranie pacjenta z podejrzeniem koronawirusa czekali 5 godzin
Miał wszystkie podejrzane objawy: goroączkę, kaszel, duszności. Jednak zamiast zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, wybrał się do...przychodni. Personel medyczny przychodni Salus w Chojnie natychmiast wszczął odpowiednią procedurę. Wezwano specjalistyczną karetkę. Była godzina 16.30 we wtorek 17 marca 2020 r. Pacjenta zabrano do szpitala dopiero po kilku godzinach!

Przez około 5 godzin odizolowany i zabezpieczony mężczyzna oczekiwał w zamkniętej przychodni na transport do szpitala zakaźnego w Szczecinie. Specjalistyczna karetka przyjechała przed godziną 22.

- Zlecenie było realizowane karetką komercyjną (działającą poza systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego), dlatego nie mogę udzielić szczegółów dotyczących tego transportu. W sprawach związanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem proszę kontaktować się z Sanepidem - informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

 

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, test pacjentowi przywiezionemu z Chojny zrobiono przed północą.

Czekamy na wyniki.

Do tego czasu przychodnia będzie zamknięta. W środku pozostali lekarz oraz pielęgniarka.

 

O tej sytuacji napisaliśmy wczoraj wieczorem tutaj:

https://www.chojnakulturalnie.pl/wiadomosci/2276,z-goraczka-dusznosciami-i-kaszlem-zglosil-sie-do-przychodni-w-chojnie

 

Apelujemy: jeśli ktoś zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

PSSE Gryfino
tel. (91) 416-38-58,
nr telefonu alarmowego 694-493-763

Jeśli nie ma objawów infekcji, główny inspektor sanitarny zaleca przez kolejne 14 dni kontrolę swojego stanu zdrowia (codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych, jak złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel). Gdyby takie objawy wystąpiły, należy powiadomić sanepid lub zgłosić się do szpitala zakaźnego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej. GIS przypomina także o przestrzeganiu zasad higieny, w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe