Ojciec i syn wśród oskarżonych o napad na kantor w Chojnie

  • 28.03.2020, 10:54
Ojciec i syn wśród oskarżonych o napad na kantor w Chojnie
Prokurator rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o to, że: w dniu 2 marca 2019 r. w kantorze wymiany walut w Chojnie, działając wspólnie i w porozumieniu, przy użyciu broni palnej, grożąc pokrzywdzonym pracownikom kantoru jej użyciem poprzez jej demonstrowanie i kierowanie w ich kierunku, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie około 10.000 zł oraz torebki należącej do jednej z pokrzywdzonych, tj. o przestępstwo z art. 280 § 2 kk - informuje p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej Ewa Obarek.
Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.
Jak ustalono, 2 marca 2019 r. podejrzani ubrani w kominiarki, weszli do kantoru wymiany walut i grożąc pokrzywdzonym pracownikom kantoru użyciem broni palnej, poprzez jej demonstrowanie i kierowanie w ich kierunku, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie około 10.000 zł, oraz torebki należącej do jednej z pokrzywdzonych, a po dokonanym napadzie oddalili się z miejsca zdarzenia.
 
W wyniku działań funkcjonariuszy polic sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Na wniosek prokuratora zostali oni następnie tymczasowo aresztowani. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Ponadto na ich mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.
 
Wszyscy podejrzany byli wcześniej karani za przestępstwa, a za zarzucany im obecnie czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 - informuje prokurator Ewa Obarek.
_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

choroba
choroba 29.03.2020, 18:45
Genetycznie obciążeni!
dzbany
dzbany 28.03.2020, 22:53
Szybko wpadli. Pokłócili sie o kase.

Pozostałe