#challengeCzytajDzieciom. Pozytywnie zakręceni wkręcają innych.

  • 30.05.2020, 23:11
#challengeCzytajDzieciom. Pozytywnie zakręceni wkręcają innych.
Nowy #challengeCzytajDzieciom dla mieszkańców powiatu gryfińskiego wymyśliła dyrektor Centrum Kultury w Chojnie Barbara Andrzejczyk. -Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji proponuję nową zabawę. Jest wiele pięknych utworów dla dzieci. Wystarczy przeczytać jeden i nominować kolejne osoby do prezentacji – ogłosiła parę dni temu na portalu społecznościowym dyrektor CK.

Barbara Andrzejczyk od razu dała przykład, na czym ma polegać akcja i po mistrzowsku zaprezentowała znany wiersz Jana Brzechwy „Kłamczucha”.

Następnie do zabawy nominowała pierwsze osoby: Ryszarda Mateckiego za ilustracje do bajek, Alicję Kordylasińską za znajomość literatury dziecięcej, Sylwię Janiak Vel Kubiak za wszelkie działania na rzecz dzieci, także na dalekich kontynentach oraz Macieja Lisieckiego za MotoMikołaje.

I akcja zaczęła się rozkręcać!

Maciej Lisiecki zaprezentował z dobrą dykcją wiersz Jana Brzechwy „Dwie gaduły”

I aby naszym pociechom sprawić jak największą radość, do zabawy nominował: wicestarostę Ewę Dudar, radną Rady Miejskiej w Chojnie Małgorzatę Wójcik oraz sołtysa Garnowa Pawła Bednarza, który dzieciom przeczytał wiersz Jana Brzechwy „Leń”.

Z kolei wicestarosta Ewa Dudar w towarzystwie swojego ulubionego psa przeczytała o „Psich smutkach” autorstwa Jana Brzechwy.

Zaproszony do akcji starosta gryfiński Wojciech Konarski przypomniał utwór Leopolda Staffa „Deszcz majowy”.

Natomiast Alicja Kordylasińska przeczytała znany wiersz Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”.

Teraz czekamy na prezentacje w wykonaniu kolejnych nominowanych, m.in. Doroty Bogdanowicz zwanej „Babką z Piasku”, Janusza Janiszewskiego - wszechstronnego animatora kultury, burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego, wójt Starego Czarnowa Marzeny Grzywińskiej, dyrektor Gminnego Przedszkola w Widuchowej Barbary Szczawik, burmistrza Trzcińska-Zdroju Bartłomieja Wróbla, przewodniczącego Rady Miejskiej w Gryfinie Rafała Gugi oraz radnego Rady Powiatu w Gryfinie Huberta Andrycha. I tak pozytywnie zakręceni wkręcą kolejnych. A wszystko to z myślą o dzieciach i dla dzieci.

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 01.06.2020, 15:05
Szkoda, że pod artykułem o akcji dla dzieci wkrada się polityka.
Jasio
Jasio 01.06.2020, 19:14
Gdyby w tej akcji nie brali udziału politycy, to nie było by polityki pod artykułem. Ale gdy widze te same gęby od lat udające, że pracują to krew się gotuje.
A Konarski już chyba kombinuje jak zlkwidować wydział komunikacji w Chojnie. To tak na marginesie.
zmijka
zmijka 01.06.2020, 22:05
Rawecka w końcu cos przeczytała czy ***
Jasio
Jasio 01.06.2020, 04:08
Nasza burmistrzyni 12 lat opowiadała bajki, aż w końcu jej uwierzyli, że będzie lepiej. No i mamy w Chojnie kwiaciarnię zamiast biznesu. A teraz niech poczyta mieszkańcom "Samochwałe" - pasuje idealnie.
Basio
Basio 01.06.2020, 12:30
Jaką kwiaciarnię?
Jasio
Jasio 01.06.2020, 13:46
Miało być kwietnik -autokorekta mi wrzuciła. Posadziła kwiatki przed urzędem, bo jej śmierdziało, zamiast wziąć się za robotę.
nos
nos 01.06.2020, 14:46
A co jej tam śmierdziało?
Dorota T.
Dorota T. 30.05.2020, 23:24
Ciekawe kogo teraz nominuje burmistrz A. Zarzycki. Stawiam, że swojego zastępce M. Karwan. I kogoś jeszcze, ale kogo.

Pozostałe