Polsko-niemiecka granica otwarta z 12 na 13 czerwca 2020

  • 10.06.2020, 13:57
Polsko-niemiecka granica otwarta z 12 na 13 czerwca 2020
Polsat News informuje dzisiaj o otwarciu polskiej granicy. Według informacji zdobytej przez dziennikarzy tych mediów, jeszcze przed weekendem miałaby zostać otwarta granica z Niemcami.
W nocy z piątku na sobotę może zostać otwarta granica polsko-niemiecka. Takie informacje uzyskał korespondent Polsatu News w Berlinie. Zaznacza jednak, że restrykcja może nie zostać zniesiona całkowicie. Możliwe, że ruch nadal będzie ograniczony. Mimo to, przedostanie się do naszego zachodniego sąsiada będzie możliwe.
 
Według Tomasza Lejmana, korespondenta Polsatu News, informacje w tej sprawie podał premier Brandenburgii Dietmar Woidke. Miał on o tym zostać poinformowany przez polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według Wiodke jest to "ważny krok w powrocie europejskiej normalności".
 
- Zniesienie ograniczeń jest ważnym krokiem, na który czekaliśmy już od dłuższego czasu. Był możliwy bo Polska i Niemcy z odpowiedzialnością zwalczali pandemię. Tysiące Polaków i Niemców mogą ponownie odwiedzać swoje rodziny, przyjaciół i sąsiadów po drugiej stronie Odry i Nysy. Turystyka i gospodarka znów może nabrać tempa. W czasach zamkniętej granicy mogliśmy dostrzec, jak ważne są otwarte europejskie granice, i jak ściśle współpracują ze sobą Polska i Niemcy. teraz ponownie między naszymi krajami możemy powrócić do europejskiej normalności - czytamy w oficjalnym piśmie.
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kora
Kora 12.06.2020, 13:30
I tak z cicha pękł.
Henryk
Henryk 10.06.2020, 15:51
Ale to dotyczy tych zamkniętych (Osinów) czy też tylko tych co już są (Krajnik)?
fryzjerka
fryzjerka 10.06.2020, 15:05
Czyli to już pewne! Hurrra!

Pozostałe