Twoje narzędzia są lepsze niż moje? Dlaczego zlekceważono dobrą inicjatywę?

  • 25.06.2020, 23:41
Twoje narzędzia są lepsze niż moje? Dlaczego zlekceważono dobrą inicjatywę?
Tytuł naszego artykułu jest parafrazą słów z popularnej piosenki Kazika "Twój ból jest większy niż mój" i też dotyczy cmentarza. Tym razem nie chodzi jednak o wpuszczanie na teren nekropolii tych "wybranych". Pragniemy zwrócić uwagę na potraktowanie społecznika - mieszkańca naszego powiatu oraz jego inicjatywy, która przez kilka lat służyła ludziom. Niestety, ktoś postanowił to zmienić.

Rodzina państwa Bogdanowiczów z gminy Cedynia kilka lat temu ufundowała stojaki z narzędziami na cmentarzach w Chojnie, Piasku i Cedyni. Stojaki ustawione zostały np. przy kranach z wodą i specjalnie je oznakowano, żeby nikt nie miał wątpliwości, że sprzęt można pożyczyć, ale też, że należy go zwrócić aby mogli skorzystać z niego inni.

Takie rozwiązanie chwalili mieszkańcy.
 
- To bardzo dobry pomysł. Nie trzeba już nosić tych narzędzi ze sobą. Wszystko, co jest potrzebne, znajdziemy na miejscu. Stojak funkcjonuje już od dwóch lat i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni - mówił nam w ubiegłym roku pan Karol, który użyczonym sprzętem porządkował grób na cmentarzu.
 
Przy zamontowaniu stojaków pomogły lokalne zakłady gospodarki komunalnej.
 
Niestety wiele na to wskazuje, że niedawno w Chojnie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych "zawłaszczyło" sobie prawo wyposażania stojaka w narzędzia.
 
- Przyjechałem na chojeński cmentarz, żeby wymienić narzędzia na nowsze. To, co zobaczyłem, bardzo mnie zaskoczyło i zabolało. Nie znalazłem bowiem przedmiotów, które przekazaliśmy mieszkańcom do porządkowania grobów. Zostały gdzieś zabrane i chyba wyrzucone. PUK umieścił na stojaku swoje narzędzia z własnym logo i opatrzył to dużą tablicą. Zadzwoniłem do PUK-u w Chojnie, żeby się dowiedzieć, co zrobiono z moimi rzeczami. Próbowełm wyjaśnić, dlaczego do mnie np. nikt nie zatelefonował i nie powiedział, żebym zabrał te przedmioty. Jednak żadnych konkretnych informacji mi nie udzielono - mówi nam Zbigniew Bogdanowicz.
 
Nic więc dziwnego, że panu Zbigniewowi jest przykro. Nie chodzi oczywiście o to, że PUK wyposażył stojak w swoje narzędzia, ale o to, że można mieć wrażenie, Iż zlekceważono społeczną inicjatywę rodziny państwa Bogdanowiczów. 
 
Tak nie powinno się postępować.
Kto i na jakiej podstawie zadecydował o tym, że inicjatywa PUK -u jest rzekomo lepsza od inicjatywy rodziny Bogdanowiczów?
_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 28.06.2020, 19:40
Nowa "lepsza" zmiana nastała w gminie no i niestety też w Puku. I co chwila zaczynaja się pojawiać takie "kwiatki". Mam nadzieję, że do wyborów nie zniszczą Chojny całkowicie.
dop złego Mariana
dop złego Mariana 28.06.2020, 22:13
Aco? Kwiatki ci się nie podobają? To ty zły człowiek jesteś!
***
*** 27.06.2020, 23:15

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

obiektywny
obiektywny 27.06.2020, 22:47
PUK, PUK tu nie chodzi o chwalenie tylko jak czyjąś prace się unicestwia to wypadałoby chociaż poinformować.
Daglezja
Daglezja 26.06.2020, 15:16
Najlepiej nic nie robić i krytykować. Zrobil fajnie to sie chwali... Najlepiej kogos krytykowac anonimowo. Zanim oczernisz sprawdz co zrobiłeś zrobiłaś ?musial facet nie musial ale zrobil!!! Fajnie bo jak.ide na cmentarz nie musze taszczyc konewki haczki grabek wiem ze sa i to tez ułatwienie dla starszych osób. Prosze o wymiane .... a szanujecie ? A moze nie pros pojedz kup powieś ..... ludzie skad was tyle nienawiści żalu najlepiej siedziec na *** przed komuterem i krytykować. Człowiek z inicjatywą robi bo chce ma pomysl a najlepiej go zniszczyć obrazić.... i zniechęcić ale taki to urok narodu.
dąb
dąb 26.06.2020, 16:13
Skoro innych krytykujesz za anonimowość to dlaczego sama się nie podpiszesz?
Użytkownik narzędzi
Użytkownik narzędzi 26.06.2020, 14:56
Zamiast krytykować Bogdanowicza weźcie sami od siebie po jednym narzędziu i zanieście. Z tego co słyszałem ludzie zamiast oddać sprzęt kradną no i nie szanują bo to nie ich. Do Lucy/ a za co Ciebie można pochwalić czy tylko potrafisz krytykować.
Lucy
Lucy 26.06.2020, 21:08
Można mnie pochwalić za to, że jeżeli coś robię dla ludzi, to nie trzeba mi potem dziękować wszędzie. Pomaganie jest z potrzeby serca, a nie dla lansu i pochwał. Nie krytykuję inicjatywy Pana Zbigniewa, tylko to co dzieje się za każdym razem, gdy on coś zrobi - lamentuje i ma do wszystkich pretensje. Może lepiej żeby nie pomagał, bo słuchać już tego jęczenia nie można.
Babka z Piasku
Babka z Piasku 26.06.2020, 23:39
Witam... lucy a moze przyjedz do mnie na kawe ...pogadamy i powiesz co ci nie pasuje??? Ciekawa jestem co tak robisz z potrzeby serca ??? Może cos poradzisz .... prosze waż swoje słowa !! Pozdrwiam Dorota Bogdanowicz
Lucy
Lucy 27.06.2020, 07:42
To zaproszenie brzmi jak groźba. I tak właśnie z wami jest Bogdanowicze.
Jak coś robię z potrzeby serca, to się nie muszę chwalić. Szczególnie przed panią.
obiektywny
obiektywny 27.06.2020, 22:53
Lucy przede wszystkim uważam, że nie powinnas się chwalić swoimi głupimi poglądami.
Ja jak coś robię dodatkowego, to się w pracy chwalę i dostaje premię. Jest zasada jak się masz czym chwalić to się chwali bo inni mogą ciebie nie dojrzeć. To jest uczciwe postawienie sprawy.

Problem jednak w tym, że w działaniu PUK wcale nie chodzi o czyjeś chwalenie, tylko o dewastację cudzej pracy.
Proszę o wymianę
Proszę o wymianę 26.06.2020, 13:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Lucy
Lucy 26.06.2020, 11:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Dziękczynne
Dziękczynne 26.06.2020, 15:18
Za co mamy cie pochwalić gwiazdo???a za co dziękować ? ??? Za te wypociny
do meritum
do meritum 26.06.2020, 11:37
Nawet gdyby tak było jak piszesz to przecież w tym wypadku nie o to chodzi.
tyle
tyle 26.06.2020, 09:08
Po prostu nie szanują cudzej pracy.

Pozostałe