Czy ponownie zamkną granicę?

  • 03.07.2020, 00:58
  • Źródło: igryfino
Czy ponownie zamkną granicę?
-Czy to prawda, że w poniedziałek ma być zamknięta granica? - to pytanie pada często w rozmowach z turystami zakupowymi z Niemiec. Obywatele kraju-sąsiada są przekonani, że to właśnie Niemcy mają zamknąć granice z Polską. Teraz przyjeżdżają tłumnie i kupują, jakby robili zapasy…

Tymczasem żadne źródła z Polski czy Niemiec nie potwierdzają obaw bazarowych klientów. W Polsce premier Mateusz Morawiecki na wiecach wyborczych wręcz mówi, że "epidemia jest w odwrocie". Niemcy mają jednak swoje źródła informacji. Poza tym po jednej i drugiej stronie Odry dużą rolę ogrywają … plotki. Te katastroficzne szybko się rozchodzą.

Natomiast w Brukseli państwa UE zdecydowały, że od 1 lipca 2020 roku podróżujący z 14 krajów będą mogli ponownie wjechać do krajów Unii. Na liście znalazły się (alfabetycznie): Algieria, Australia, Kanada, Gruzja, Japonia, Czarnogóra, Maroko, Nowa Zelandia, Rwanda, Serbia, Korea Południowa, Tajlandia, Tunezja i Urugwaj.

Owa lista ma być aktualizowana co dwa tygodnie. Więc nie ma mowy o zamykaniu granic, wręcz przeciwnie.

Jednak trzeba pamiętać, że sama Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed nadmiernym optymizmem, bowiem pandemia COVID-19 na świecie nie zbliża się jeszcze do końca.

Eksperci ostrzegają, że jesienią może nastąpić znaczący wzrost zachorowań, a zwłaszcza zgonów.

Źródło: igryfino

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

!!!
!!! 03.07.2020, 10:12
Panikują co niektórzy ale dobrze kupują!
Piotr
Piotr 03.07.2020, 09:12
Ostatnio też Niemcy wiedzieli wcześniej niż my.

Pozostałe