Gama i Czciborzanie z Cedyni reprezentowali powiat gryfiński na Festiwalu Muzyki Ludowej [FOTO, WIDEO]

  • 27.09.2020, 09:18
Gama i Czciborzanie z Cedyni reprezentowali powiat gryfiński na Festiwalu Muzyki Ludowej [FOTO, WIDEO] Fot. Stanisława Kopczyńska Argalska, Zachodniopomorskie Folkowisko
Festiwal Muzyki Ludowej „Zachodniopomorskie Folkowisko” zorganizowano w sobotę 26 września 2020 r. w Mierzynie. Powiat gryfiński reprezentowały zespoły "Czciborzanie" i "Gama" z gminy Cedynia, prowadzone przez Ewę Kwiecień. W festiwalu uczestniczył także dr hab. prof. US Bogdan Matławski, mieszkaniec Żabnicy w gm. Gryfino, kulturoznawca i etnolog, muzyk i badacz folkloru na Pomorzu Zachodnim.

Celami zorganizowanego Festiwalu Muzyki Ludowej „Zachodniopomorskie Folkowisko” w Mierzynie były: popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja – próba zainteresowania wartościami tradycyjnej kultury lokalnej regionu Pomorza Zachodniego.

Podczas imprezy muzycznej można było zobaczyć występy wykonawców, którzy już zajmują stałe miejsce na scenie kulturalnej naszego regionu m.in. Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie, duet „Zoriuszka” z Czaplinka, Koło Gospodyń Wiejskich "Mierzynianki", "Kalina" z Kobylanki oraz zespoły „Czciborzanie” i „Gama” z gm. Cedynia.

Poza tym stworzono możliwość usłyszenia grupy amatorów biorących udział w warsztatach w ramach projektu „Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim".

Głównym organizatorem imprezy był Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Festiwal zrealizowano w ramach projektu Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim - edycja 2020. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Projektu EtnoPolska 2020.

Tak zespoły z gminy Cedynia przygotowywały się do udziału w festiwalu:

 

Pieśń kończąca Festiwal w Mierzynie:

 

_

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe