List kadry pedagogicznej do mieszkańców gminy i radnych

  • 17.10.2020, 00:56
List kadry pedagogicznej do mieszkańców gminy i radnych https://sppiasek.edupage.org/# Kadr z rozpoczęcia roku szkolnego w SP Piasek.
Kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Piasku - dyrektor Grażyna Fedorowicz i nauczyciele - napisała list skierowany do mieszkańców gminy Cedynia oraz radnych Rady Miejskiej w Cedyni.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Cedynia!

My, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku, serdecznie dziękujemy Rodzicom i Mieszkańcom za okazane nam wsparcie w tak trudnym dla nas czasie. Widmo likwidacji naszej placówki jest dla nas ogromnym ciosem, dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszelkie przejawy Waszego poparcia. Dziękujemy za działanie, za głośne wyrażanie swojego zdania, za spotkania i ratowanie naszej Szkoły! Pragniemy również podziękować za to, że na swoje barki wzięliście trud walki o naszą placówkę. Ta nierówna walka, dzięki Waszemu zaangażowaniu, może stać się walką wygraną.

Naszą codziennością jest nauczanie dzieci, wspieranie Was w wychowywaniu młodego pokolenia, które, mamy nadzieję, będzie odpowiedzialne, zdeterminowane i zaangażowane w życie społeczne, tak jak Wy.

My również chcemy być dla nich wzorem, dlatego podejmujemy działanie i walczymy o ich dobro, o edukację, o Szkołę Podstawową im. Leśników Polskich w Piasku.

W naszej gminie działają tylko dwie szkoły podstawowe. To zarówno dla nas nauczycieli, jak i dla Was, rodziców dzieci w wieku szkolnym, najlepsze, co może dać gmina - WYBÓR. Dzieci są różne, jedne są przebojowe i uwielbiają rywalizację, inne otwierają się dopiero w małych, kilkuosobowych zespołach. Edukacja powinna być otwarta na każdego ucznia i potrzeby wszystkich dzieci powinny być uwzględniane, szanowane i zaspokajane. Obecnie w naszej szkole uczy się 94 uczniów i niechętnie mówią o zmianach, jakie miałyby nastąpić od września 2021 roku. Nie chcą opuszczać murów naszej placówki, są zaniepokojeni tym, co dzieje się wokół, pytają nas o swoją przyszłość. Niestety nie jesteśmy w stanie im popatrzeć w oczy i powiedzieć, że przez decyzje rządzących nasza szkoła od września nie będzie już taka sama, że może już nigdy nie spotkamy się w tym samym gronie…

My - nauczyciele, pragniemy nieprzerwanie tworzyć jedną wielką rodzinę, jak przez te 70 lat jej istnienia. Nie zgadzamy się na likwidację naszej Szkoły, nie zgadzamy się na jakiekolwiek zmiany proponowane nam przez urzędników. Jesteśmy całym sercem za dobrem dziecka.

Dziękujemy w tym miejscu również Nadleśnictwom, które współpracowały z nami przez te wszystkie lata. Dziękujemy za wsparcie mentalne, pomoc finansową oraz za to, ze nasi uczniowie dzięki leśnikom nauczyli się niełatwej gry na rogach myśliwskich i zdobywają wysokie miejsca w Konkursach Sygnalistów, że nauczyli się sadzić las, poznali pracę leśników oraz walory przyrody i wiele gatunków zwierząt leśnych. To dzięki Wam nasze dzieci uczyły się szanowania przyrody przez wspólne wyprawy edukacyjne, wyjazdy i akcje w terenie.

Szanowni Radni!

Nie niszczcie tego, co jest wartością nie do przecenienia i budowane było przez 70 lat, od początku istnienia Szkoły Podstawowej w Piasku!

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rozczarowana listem
rozczarowana listem 20.10.2020, 00:25
Słabe. Bez treści.
Iza
Iza 18.10.2020, 08:57
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Reni
Reni 18.10.2020, 15:15
Ale o co tobie chodzi, ze niby nauczyciele starca pensje czy o mniejsze pieniądze na os.wiate w gminie?
behapowiec
behapowiec 17.10.2020, 22:35
Pani dyrektor dlaczego pani pozwala na lekcje w namiocie?
Fabian
Fabian 17.10.2020, 19:35
Jak do roboty to Fedorowicz nie ma ale jak podpuścić nauczycieli to proszę bardzo.
Do niedawna uczennica
Do niedawna uczennica 18.10.2020, 19:24
Za dużo wymagacie od pani dyrektor.
Przecież fryzjer, pazurki, kosmetyczka w godzinach pracy szkoły wymaga dużo czasu. Ktoś ją jeszcze musi zawieźć (czytaj:któryś nauczyciel)
I jeszcze trzeba męża szpiegować w międzyczasie.
Kiedy biedulka ma mieć czas na pracę w szkole??
Zuza
Zuza 18.10.2020, 19:50
Diabelską szkołę przeszłaś uczennico jeśli to prawda.
szczera
szczera 17.10.2020, 16:19
Pani dyrektor i wy nauczyciele! Przestańcie ściemniać bo chodzi wam o tylko o utrzymanie stoków . To może byście się jeszcze wzięli do pracy? Na razie to jedna z najgorszych szkół w województwie. I to wasza wina bo dzieci są wszędzie takie same, ale niektórym nie chce się pracować a wolą protestować.
Pytajnik
Pytajnik 17.10.2020, 15:30
Powodzenia życzę rodzicom, nauczycielom w walce o szkole, ale....
Sentymenty to jedno,a ekonomia to drugie,
W Trzcinsku kurator byl za szkoła, dziecmi, a sad i tak orzekl że gmina może zamknąć szkole ze względów ekonomicznych .... I co wy na to ????
szczera
szczera 17.10.2020, 16:16
Pytanie tylko o jaką szkołę oni walczą. O tą zacofaną ze słabymi wynikami które mają? Prawda jest taka, że walczą o swoje stołki i to chyba jedyna ich troska.
matka
matka 17.10.2020, 18:01
szczera walczą o taką szkołę, którą mają czyli plotki, ploteczki, kawusia a dzieciaki często samopas.
rodzic
rodzic 17.10.2020, 12:13
Panie burmistrzu proszę przyjechać do nas do wioski i wyjaśnić jakie ma pan zamiary względem naszej szkoły. Jest nam pan to winien.
Iwona
Iwona 17.10.2020, 11:32
Nauczyciele Piasku, przestańcie manipulować! Dlaczego sugerujecie ze potraficie dotrzeć do dzieci i otwierają się przed wami dopiero w małych grupach czyli niby u was w szkole? Skoro się tak otwarli to dlaczego macie takie niskie wyniki nauczania. Mimo wszystko nie potraficie do nich dotrzeć? Otwórzcie się na dzieci i dajcie im się naprawdę rozwijać bez swoich kłamstw.
Bożena
Bożena 17.10.2020, 10:15
Przecież z tego zo mówi burmistrz i radni szkoła nie przestanie istnieć, młodsze klasy mają dalej tu chodzić. A szkołę ma przejąć stowarzyszenie. Nie róbcie ludziom wody z mózgu i nie straszcie.
Skrzat
Skrzat 18.10.2020, 14:22
Ludzie prosze zastanówcie sie. Jakis zul nie wiadomo co za twor ma prowadzic szkole? Jakie maja doswiadczenie ? Dlaczego burmistrz Zarzycki uwzial sie ma szkole w Piasku ? Radni pamietajcie ze to Wy podejmiecie decyzje o tej szkole! To radni ustanawiaja prawo lokalne a nie burmistrz. Pamietajcie o tym bo to Wy zostaniecie okrzyknieci likwidatorami, a tego mieszkancy Wam nie zapomna
hebe
hebe 18.10.2020, 17:29
Skrzacie - żule to siedzą pod sklepem, a to jest szanowane a organizacja, która prowadzi poważną działalność edukacyjną i kulturalną.
absolutnie
absolutnie 17.10.2020, 11:28
Wstyd dla nauczycieli, że nie rozumieją prostego przekazu i niepotrzebnie straszą ludzi. Głupota nie usprawiedliwia.
rodzic
rodzic 17.10.2020, 12:12
absolutnie, a ty wiesz o co chodzi? Czy ktoś przyjechał i wyjaśnił nauczycielom o co chodzi? Z tego co wiem to nie.
Dorota
Dorota 17.10.2020, 08:47
Ale tak naprawdę to o co kaman?
znam ich
znam ich 17.10.2020, 11:34
Jak o co kaman? Fedorowicz z przydoopasami chce zrobić ludzią wodę z mózgu.

Pozostałe