Ks. Piotr: Jestem zakażony. Sanepid: Przyjmujący komunię św. mają mierzyć temperaturę

  • 18.10.2020, 11:06
Ks. Piotr: Jestem zakażony. Sanepid: Przyjmujący komunię św. mają mierzyć temperaturę Fot. Kuria w Szczecinie
W tygodniu miałem gorączkę i w związku z tym postanowiłem zrobić test na Covid. Udało mi się go zrobić prywatnie w czwartek. Wynik okazał się pozytywny, co oznacza, że jestem chory. Czuję się teraz dobrze, jednak do przyszłej niedzieli włącznie jestem na izolacji domowej. Gryfiński sanepid nie zamierza nikogo w Witnicy kierować w związku z tym na kwarantannę, a jedynie prosi osoby, które w ostatnią niedzielę przyjmowały komunię św. aby mierzyły sobie 2 razy dziennie temperaturę – zakomunikował w sobotę 17 października 2020 r. ks. proboszcz Piotr z parafii Chrystusa Króla w Witnicy (gm. Moryń, dekanat Mieszkowice).

- Proszę się nie obawiać jakiegoś komunikatu Sanepidu, który jest standardowym działaniem. Od czasów zakażenia się ks. Krzysztofa w Klępiczu zmieniły się bardzo przepisy. Proszę o modlitwę i mam nadzieję, że szybko dojdę do pełni zdrowia. Nie będzie w tygodniu mszy św. w Witnicy, w tę niedzielę msze św. odprawi za mnie ks. Mariusz Ogórski z Caritasu, w sobotę zaś ks. Paweł z Troszyna – dodaje ks. Piotr.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Co to ma być?
Co to ma być? 20.10.2020, 21:49
Polecał bym się przyjrzeć sytuacji w szkole podstawowej w Nawodnej, gdzie chorzy nauczyciele przychodzą do pracy i łażą po szkole bez maseczek, a potem okazuje się że wynik testu na covid mają dodatni, a jedna klasa ma kwarantannę...Co ta ma być? Dziecko lekko kaszlnie to od razu telefon do rodzica, żeby zabierał je do domu, a na pytania rodziców "dlaczego chory nauczyciel przychodził do pracy" jedyne co można usłyszeć to "nie odpowiadmy na takie pytania". Ktoś wreszcie powinien zrobić porządek w tej szkole bo samowolka jest tam od lat...
wiki
wiki 19.10.2020, 23:22
A ksiądz spod Bań zmarł
godzilla
godzilla 18.10.2020, 13:03
Widziałem jak dziś rano zisiaj idiota wyprowadzał pieska w Chopjnie bez maski ironicznie patrzył na ludzi w maseczkach i pluł pod nogi ludziom, takich mamy, nienormalnych młodych ludzi, czy on wie ze może zarazić swoją rodzine i pieska i sam w końcu polegnie!
kupiec
kupiec 18.10.2020, 13:01
Kasjerki w sklepach, sprzedawcy na rynkach zdrowi a mają styczność z mnóstwem osób dziennie...nikt na rynku nie odkaża dłoni i większość nie nosi maseczek.I cały rok, te same twarze, znaczy nie chorują.W czym tkwi tajemnica?
Bodo
Bodo 18.10.2020, 12:15
Niech ksiądz jak najszybciej dochodzi do zdrowia. Bardzo dobrze, że ks. Piotr poinformował szczerze o całej sytuacji.
sonia
sonia 18.10.2020, 12:13
Czy ten sanepid zwariował????? Może sami też siebie skierujemy do szpitala? Co tam! Sami się będziemy leczyć!

Pozostałe