Wrócili z workiem medali

  • 20.10.2020, 22:59
Wrócili z workiem medali
Nie jest ważna przegrana czy wygrana, ale doskonalenie samego siebie - powiedział swego czasu twórca stylu kyokushin karate - sosai Matsutatsu Oyama. I choć zawodnicy przywieźli aż 21 medali, to opiekun Tomasz Gibowski jest zadowolony głównie ze zdobytego doświadczenia podczas XVI Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście.

Właśnie w Świnoujściu 17 października 2020 r. pod patronatem prezydenta miasta Świnoujście i marszałka województwa zachodniopomorskiego odbył się najstarszy w naszym kraju rozgrywany w tej kategorii cykl, noszący tym razem nazwę - XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście.

Powiat gryfiński reprezentowały dwa kluby: Karate Kyokushin Shodan w Chojnie pod opieką sensei Tomasza Gibowskiego oraz Karate Kyokushin Moryń pod opieką sensei Piotra Kosa.

W konkurencjach kara i kumite zawodnicy z Chojny zdobyli pięć medali, natomiast z Morynia 16 medali. W turnieju wzięło udział 138 zawodników. Przyjechali z 15 ośrodków. Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Kłujszo.

Zawody dla zawodników z naszego powiatu sfinansowane zostały ze środków własnych oraz gminy Moryń.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kik
kik 21.10.2020, 12:05
Najważniejsze zawody to teraz te z koronawirusem.

Pozostałe