Bizancjum w Chojnie nie stawia na szkoły

  • 17.12.2020, 23:51
  • Źródło: igryfino
Bizancjum w Chojnie nie stawia na szkoły Najważniejsza dla władz była analiza finansowa (zdjęcie tablicy w fotogalerii)
Zabiorą pieniądze szkołom i przekierują na własny obiekt, w którym obradują – tak najprościej podsumować można ostanie działania radnych. Dziś na sesji Rady Miejskiej w Chojnie radni zadecydowali, że od 1 września 2021 roku dwie placówki filialne zostaną przejęte przez szkoły macierzyste, a uczniowie z obwodu szkół w Krzymowie i w Brwicach uczęszczać będą do Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie. Radni decyzje odnośnie zamiaru likwidacji szkół i filii podjęli na sali posiedzeń w odnawianym budynku Urzędu Miejskiego.

Mamy kryzys i to jest jasne - trzeba oszczędzać. Barbara Rawecka, burmistrz Chojny postanowiła oszczędzać m.in. na szkołach. Tymczasem wydaje pieniądze na potężny remont budynku urzędu gminy.

Swoja decyzję w sprawie szkół uzasadnia głównie oszczędnościami. Nie słychać było w dzisiejszej (17 grudnia 2020 r.) wypowiedzi, czy uczniowie będą mieli szanse na lepszą edukację.

Najważniejsze, że zostaną pieniądze w budżecie, które - jak widać gołym okiem - wydaje się m.in. na budynek biurowy dla urzędników i radnych. A niemałe kwoty idą na wygody dla urzędników, kwiaty, rabaty, lans przed ratuszem, świecidełka świąteczne… Takie Bizancjum po chojeńsku. Z dziwnymi priorytetami.

Źródło: igryfino

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Burek
Burek 19.01.2021, 14:56
Wystraszyli się likwidacji. Ha,ha
A
A 09.01.2021, 20:03
Nie wiem jak ze szkolą,ale z oświetleniem przy wjeździe do wsi jest coś nie tak. Przyjechałam dziś odwiedzić mamę do Krzymowa, a tam ciemność. Tylko kilka lamp wzdłuż głównej drogi i na wsi. Czy to zawsze tak wygląda?
przedpłatowy
przedpłatowy 10.01.2021, 16:36
Nie płacą rachunków to im wyłączyli, nawet w Chojnie.
gośc
gośc 03.01.2021, 19:14
proponuje wywiad z wiceprzewodniczącym RM. On z pewnością ma wiele do powiedzenia nie tylko w temacie szkół.
club
club 04.01.2021, 01:09
Przecież ona jest niekompetentna
Bzyk
Bzyk 23.12.2020, 00:07
A babcia ostrzegala wnusiu nie wchodz dwa razy do tej samej rzeki i wlazlem jak w g...
Realista
Realista 22.12.2020, 18:43
Chciałbym zobaczyć jak będą wyglądały rozmowy z rodzicami i nauczycielami. Czy tak jak ostatnio? To bedzie interesująco. Już się nie mogę doczekać. Tylko wydaje mi się, że żadnych rozmów nie bedzie .
żółty liść
żółty liść 22.12.2020, 19:48
Rozmowy z rodzicami i nauczycielami???
Uważam , że z powodu pandemii radni nie mogą ryzykować zdrowia i życia na spotkania z plebsem. Zresztą pomysł władz gminy aby zaoszczędzić na szkołach i zrobić remonty wszystkich budynków gminnych ma szerokie poparcie. Ludzie widzą, że gmina jest w dobrych rękach, radni mądrzę radzą tak więc wszelkie pomysły na konsultacje są nie na miejscu.
Prof. florystyki gminnej A. Kwiatkowski
Rodzice Z Piasku
Rodzice Z Piasku 20.12.2020, 10:44
My napisaliśmy do Dyrektora Lasòw w Szczecinie .Wstawił się za nami
Rada
Rada 21.12.2020, 15:43
Niech dyrektor szkoły napisze do sportowców. Może pomogą.
Życzę jak najlepiej
Życzę jak najlepiej 21.12.2020, 01:06
Fajnie.Może i tym szkołom pomoże.
dobry pomysł
dobry pomysł 20.12.2020, 13:22
To już lepsze niż pisać do burmistrz która do likwidacji prze ze względu na kasę..
mint
mint 20.12.2020, 14:36
Ale to nic nie daje, bo najważniejszy jest list do kuratorium bo to kuratorium decyduje.
Diabeł
Diabeł 18.12.2020, 19:47
Yyyyyyyyyyyyyyyy
promotor
promotor 18.12.2020, 18:08
Ile kosztuje ten bizantyjski pałac?
Baśka z Pisanką i bezradnymi radnymi likwidują szkoły
Baśka z Pisanką i bezradnymi radnymi likwidują szkoły 18.12.2020, 17:03
Sklerotycy znów za trzy lata zagłosują w Krzymowie na Baskę, bo Małgośka z pierogami przeleci się po wiosce! Baśka przyjedzie przed wyborami i pokaże się raz i skleroza zagłosuje na nią z ochotą!
za trzy lata zapomną
za trzy lata zapomną 19.12.2020, 00:11
To chyba dobrze że będą konsekwentni i zagłosuja na Rawecką.
Lol
Lol 29.12.2020, 13:24
Są 3 obozy polityczne w Chojnie i jedna niespodzianka 😲
jestem z miasta
jestem z miasta 30.12.2020, 16:27
Jest obóz Raweckiej i coś jeszcze? Nie widać, nie słychać, nie czuć...
kamerdyner
kamerdyner 30.12.2020, 17:44
Dworzanie Raweckiej to same przydoopasy tylko poklepują po plecach a ta zaślepiona.
Storczyk
Storczyk 18.12.2020, 14:09
Jak remonty dróg to tylko tych ulic przy, ktorych mieszkają radni. Przypadek? Nie sądzę. Wiele ulic w chojnie jest w gorszym stanie niż ulica Gdańska przy której mieszka radna...
stańczyk
stańczyk 18.12.2020, 23:00
Bizancjum dba o swoich dworzan.
olo
olo 18.12.2020, 15:41
Przecież radna nie mieszka przy ulicy Gdańskiej, coś Ci się pomyliło, zapewne z ulicą Warszawską która kilka lat temu była faktycznie zrobiona na nowo.
magnolia
magnolia 18.12.2020, 16:05
Może to nie o ta radną się rozchodzi?
Pieroszek
Pieroszek 23.12.2020, 01:38
Napewno nie o radną z Krzymowa .ani drogi ani szoły moze kilka garow.
olo
olo 18.12.2020, 16:38
Na tzw. 1 kolonii nie ma innej radnej.
konkretnie
konkretnie 18.12.2020, 18:09
A jak nazwisko tej radnej? Przeciez to osoba publiczna.
Zaslyszane??
Zaslyszane?? 19.12.2020, 20:02
Ponoc o tej radnej napisali kiedyś na którymś z portali ze nadaje sie tylko do ukladania towarów. Aleczy to prawda?? Niewiem
Melek
Melek 20.12.2020, 08:45
Jeśli mowa o tej co to numer w sklepie w Moryniu odwaliła, to nie nadaje się nawet do wykładania towaru.
Ale Baśka lubi otaczać się marnymi ale wiernymi.
Pisówa
Pisówa 18.12.2020, 12:33
Jaka lepsza edukacja w mieście? Jedyna szkola wiejska, ktora ma slabe wyniki to Grzybno. Niestety. Jej nikt nie chce likwidować.
goll
goll 18.12.2020, 12:02
Metoda faktów dokonanych kiedyś się zemści.
rodz.
rodz. 18.12.2020, 11:03
Patrzą tylko na swój interes. Kapitalny remont urzędu gdy szkoły likwidują to nieprzyzwoite.
blond
blond 18.12.2020, 00:44
Jak nikt nie protestuje to znaczy ze wszystkim pasuje.
Mieszkanka
Mieszkanka 18.12.2020, 12:26
Rodzice napisali pismo, które miala przeczytać radna.Przeczytała?
To jak nie protestują!
zaangażowanie prawie zerowe
zaangażowanie prawie zerowe 18.12.2020, 15:09
Pismo napisali? Ale się spocili....
Krzymowianka
Krzymowianka 18.12.2020, 18:13
Bo to kulturalni ludzie są, nie pieniacze 😄
układ
układ 18.12.2020, 23:37
Krzymowianka nie myl słowa kulturalni z układni.
Układ
Układ 21.12.2020, 01:09
Uklady, układziki.
Krzymowianka
Krzymowianka 19.12.2020, 10:15
A ty nie załatwiaj spraw politycznych cudzymi rękoma . Tu o dzieci chodzi!
Nie wiesz, do czego Krzymowiacy są zdolni. Wokół pelno szydercow i fałszywców,wiec teraz uważamy .
żaba
żaba 19.12.2020, 10:46
Krzymowianka tylko że się okazuje się że to ty jesteś fałszywiec w stosunku do mieszkańców.
Żyć nie umierać
Żyć nie umierać 21.12.2020, 01:01
W szkole w Brwicach i w Krzymowie wszyscy mają jak pączki w maśle. Cisza, spokój . Dzieci grzeczne i ułożone.
niedowiarek
niedowiarek 21.12.2020, 01:07
Taa, baju baj.

Pozostałe