Czy udało się zachować jednolity charakter świątecznego wystroju

  • 25.12.2020, 22:56
Czy udało się zachować jednolity charakter świątecznego wystroju
Lampki i stroiki świąteczne w Cedyni pochodzą z różnych "okresów zakupowych". Każde z nich niemal z innej bajki. Jak to poskładać aby był w tym jakiś artystyczny ład?

W tym roku udało się rozmieścić świąteczny wystrój w różnych punktach Cedyni, choć w niektórych miejscach motywów bożonarodzeniowych brak. Jednak najbardziej reprezentacyjny jest rynek. Trzeba przyznać, że mimo misz-maszu na placu Wolności udało się zachować jednolity charakter świątecznego wystroju. To nasza ocena. A wy jak uważacie?

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gosc
gosc 06.01.2021, 01:35
To nie do pojęcia, że najważniejsze elementy w symbolice Bożego Narodzenia, stanowiące o jego treści, nie mogą się pojawić, choć przy stołach śpiewamy kolędy lub ich słuchamy, a są to pieśni o Św. Rodzinie, Jezusie. Figurki te byłyby zresztą wielką atrakcją dla głównie dzieci, ale też w przyszłości dla Niemców - to byłby najpiękniejszy znak firmowy polskiego miasta - kultura i religia katolicka, oczyszczona z paskudztw typu rubaszny dziad w miejscu św. Mikołaja, oczyszczona z prymatu choinki, która też zaczęłą żyć własnym, sztucznym życiem jakiegoś kolorowego gadżetu, oswobodzona z ciężaru dziwactw z Placu Wolności typu świetlisty batyskaf lub karety, pasujące do Bożego Narodzenia jak wół do... karety. Widzę oczami wyobraźni to piękne, dziecięce skupienie i zachwyt przy np.ruchomych figurkach pasterzy, św. Józefa, Maryi... jakież to by było popularne, przyciągałoby całe miasto i zagranicę.
Magi
Magi 29.12.2020, 00:43
Jest skromnie w tym roku i dlatego ładnie...choinka żywa a nie plastik...nie zawsze więcej, znaczy ładnie...a jeszcze jak są oszczędności, to super.
pogodynka
pogodynka 26.12.2020, 12:12
Tak ładnie od rana słonecznie było i znowu się zachmurzyło.
niedaleko nas
niedaleko nas 26.12.2020, 12:02
W sobotę w godzinach porannych w Berlinie doszło do strzelaniny. Cztery osoby zostały ranne. Przewieziono je do szpitala. Trwa obława, policja poszukuje sprawców.
Gejza
Gejza 26.12.2020, 07:30
Te wasze artykuly sa czasami takie z d...!! Jak pisac takie bzdury to lepiej nic nie pisac. Moim.zdaniem wyglada to całkiem sympatycznie .... a wam w nowym roku zycze bardziej polotu do tematów...
do głuptaska Gejzy
do głuptaska Gejzy 26.12.2020, 22:43
To po co tu wchodzisz jak takie art, to nie jest lektura obowiązkowa. Chyba żeby mieć interes, żeby obsmarować. Bo w sumie niby krytykujesz, ale sam dałeś się wciągnąć i oceniasz, ze sympatycznie. I w sumie masz takie samo zdanie jak ci z redakcji, ale pewno nie zrozumiałeś tekstu. A ocena jest w dołączonej ankiecie, ale tego tez pewno nie załapałeś.
Gra anioła
Gra anioła 26.12.2020, 02:28
w sztuce komercyjnej, a każdy utwór zasługujący na miano dzieła sztuki prędzej czy później staje się komercyjny, głupota tkwi zawsze w spojrzeniu odbiorcy
Mania
Mania 26.12.2020, 01:39
To kwestia gustu.

Pozostałe