Seniorów szczepią już poza kolejnością. Ograniczona liczba miejsc, ale tylko w gminach Cedynia i Moryń

  • 11.01.2021, 09:31
  • Źródło: igryfino
Seniorów szczepią już poza kolejnością. Ograniczona liczba miejsc, ale tylko w gminach Cedynia i Moryń Fot. ZUW
-Zapraszam do przychodni na szczepienia pacjentów powyżej 70. roku życia – mówi Wojciech Guzowski z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "HIPOKRATES" S.C. w Cedyni. W kilku przychodniach na terenie naszego powiatu seniorzy mogą się już zaszczepić przeciw koronawirusowi, ale ilość szczepionek jest ograniczona. Trzeba się zapisać.

Informacja o szczepieniach przyszła do cedyńskiej przychodni w niedzielę wieczorem. Zaszczepieni mają być pensjonariusze domów opieki społecznej. Jednak np. w gminie Cedynia to ok. 20 osób., a w gminie Moryń ok. 40 osób. Minimalne zamówienie to 90 dawek szczepionki. Gdy liczba pensjonariuszy jest mniejsza, na terenie naszego powiatu tak właśnie jest, to przychodnie pozostałymi dawkami mogą zaszczepić pracowników ochrony zdrowia z etapu 0 w przychodni oraz osoby z populacji 70+, które posiadają e-skierowanie na szczepienie. Dlatego radzimy czytelnikom powyżej 70. roku życia aby się zapisać i zaszczepić.

Szczepionki przyjść mają 18 stycznia 2021 r. w poniedziałek. Przychodnie mają wyszczepić nimi do 22 stycznia. W naszym powiecie dotyczy to gmin Gryfino, Moryń, Trzcińsko-Zdrój i właśnie Cedyni. Są to te przychodnie, gdzie w gminach funkcjonują DPS-y.

Zamówienie przychodnie mają złożyć do 14 stycznia. Dostawy szczepionek mają nastąpić 18 stycznia do godz. 13. Resort Zdrowia zaznacza, że przydatność szczepionek do użycia będzie do ok. 22 stycznia do godz. 10.00. I w tym terminie przychodnie będą musiały zrealizować szczepienia.

-Po realizacji akcji szczepień należy przygotować raport na temat liczby zrealizowanych szczepień dla pensjonariuszy DPS oraz wskazaniem innych osób, które zostały zaszczepione z uwagi na większą liczbę dostarczonych dawek wraz z podaniem uzasadnienia wyboru tych osób i przekazać go do OW NFZ – informuje Jarosław Kieszek, dyrektor Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: igryfino

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chojniak
chojniak 11.01.2021, 18:56
Teraz Niemców nie ma więc dlaczego kolejka na zabiegi się nie zmniejszyła?dwa lata czekam już a ci teraz na szczepieniach chcą zarabiać.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.01.2021, 11:55
Brawo Hipokrates w Cedyni!
Jack
Jack 11.01.2021, 09:59
A dlaczego nie w gminie Chojna?
Andrzej
Andrzej 11.01.2021, 10:42
W gminie Chojna przychodnie nie dostaną szczepionki bo nie ma DPS. W gminie Moryń jest, a w gminie Cedynia w Starej Rudnicy. I w tych gminach nasi mieszkańcy 70+ będą mogli skorzystać poza zwykłą kolejnością.

Pozostałe