Akcja ratownicza koło stacji paliw

  • 21.01.2021, 06:39
Akcja ratownicza koło stacji paliw Fot. WSPR Filia Gryfino - Chojna
Ratownicy medyczni z Chojny (Z0188) wraz z załogą Ratownika 11 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie walczyli o zdrowie i życie młodego mężczyzny, który doznał udaru mózgu. Podczas akcji zablokowali stację paliw PKN ORLEN Widuchowa. Decyzja ratowników i szybkość działania dały pacjentowi większą szansę na szybki powrót do zdrowia.

Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany wczesnym popołudniem w środę 20 stycznia 2021 r. do młodego mężczyzny, który w domu doznał udaru mózgu. Zdarzenie miało miejsce na terenie Chojny.

Ze względu na stan zagrożenia i dużą odległość do najbliższego oddziału neurologicznego, zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jednak przelot śmigłowca z miejsca stacjonowania LPR (biorąc także pod uwagę warunki pogodowe) trwa zazwyczaj około 20 minut.

Zatem aby zmniejszyć drogę i czas dotarcia pacjenta do szpitala, ratownicy medyczni z Chojny (Z0188) postanowili, że zamiast stać w miejscu, będą transportowali chorego i ruszyli w kierunku Szczecina.

Liczyła się każda minuta. Chodziło przecież o to aby pacjent miał jak najlepsze rokowania.

Miejsce lądowania LPR zostało wskazane przez „Ratownika 11”. Zdecydowano się na najbardziej dogodne miejsce do ładowania – przy stacji paliw niedaleko Widuchowej. Medycy przekazali chorego z karetki do helikoptera.

Pacjent z udarem mózgu został przetransportowany do szpitala w Szczecinie. Teraz trzymamy kciuki aby jego stan zdrowia jak najszybciej się poprawiał.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 21.01.2021, 18:01
Skoordynowana akcja ratowników. Jestem pod wrażeniem.

Pozostałe