Wolontariat Lisie Pole buduje stołówki dla ptaków i pomaga zapełniać serce nakrętkami

  • 08.02.2021, 00:54
  • Źródło: gmina Chojna
Wolontariat Lisie Pole buduje stołówki dla ptaków i pomaga zapełniać serce… Fot. Wolontariat Lisie Pole
W Lisim Polu od kilku miesięcy działa "Wolontariat Lisie Pole". Grupę prowadzi Wiktoria Kucharczyk przy wsparciu dyrektora Centrum Kultury w Chojnie Barbary Andrzejczyk.
Po odwiedzinach osób potrzebujących i przekazania im świątecznych prezentów nadszedł czas na przygotowanie stołówki dla ptaków. Wolontariusze zrobili oryginalne karmniki i kulki smakowe z ziarenkami i smalcem.
Przy boisku w Lisim Polu powstała stołówka dla ptaków.
 
Następnie do opróżnionego Serca udało się wrzucić uzbierane wcześniej nakrętki i wypełnić Serce prawie do połowy. Pomysł powstania serca już dawno zrodził się u Sylwii Szuszkiewicz. Nakrętki zostawiano u sołtysa Macieja Lisieckiego lub zakładzie fryzjerskim
 
Po wykonaniu zaplanowanych zadań nadszedł czas na przyjemności. Nie mogło zabraknąć ogniska z ciepłą herbatką i smakowitymi mufinkami. Wręczono nagrody za strój karnawałowy oraz upominki od Stowarzyszenia Polites za działalność.
 
Wolontariat Lisie Pole działa prężnie dzięki wsparciu wielu osób. Tym razem wolontariusze dziękują za wszelką pomoc Kalinie Dębczyńskiej, Barbarze Andrzejczyk oraz Barbarze Petryniak, Joannie Kucharczyk i Marcie Rumbuć.
 
Chęć niesienia pomocy jest tak wielka, że rośnie także ilość młodych wolontariuszy. Przed grupą nowe wyzwanie i ciekawe pomysły.
Źródło: gmina Chojna

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe