Czy wytną aleję między Krajnikiem a Piaskiem?

  • 19.02.2021, 13:01
Czy wytną aleję między Krajnikiem a Piaskiem?
-Jestem zaniepokojony przygotowaniem do wycinki alei lipowej między Krajnikiem Dolnym a owczarnią. Wszystkie drzewa po lewej i prawej stronie przygotowane są chyba do wycięcia, ponieważ oznaczone zostały pomarańczową kropką. W lesie tak oznacza się drzewa do wycinki – mówi nam zaniepokojony pan Arkadiusz.

Aleja znajduje się na granicy gmin Chojna i Cedynia – niedaleko Doliny Miłości.

-Jest to jedna z najpiększniejszych alei w województwie. ma walory krajobrazowe i przyrodnicze. Tu są dobre przestrzenie do dziupli. Takie aleje należy chronić! – mówi pan Arkadiusz.

Właścicielem drogi, przy której rośnie po jednej id drugiej stronie lipy, jest powiat. Zapytaliśmy o działania zarządcę drogi.

-To nie jest oznakowanie do wycinki. Wyróżniliśmy tylko drzewa które podlegać będą pielęgnacji. My mamy swój alfabet oznakowań. Planujemy tam cięcia pielęgnacyjne, głównie usuwanie odrostów, ale i gałęzi, które zagrażają drodze. Wycinka nie jest przewidywana - mówi nam Arkadiusz Durma, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Gryfinie.

_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ekolog
Ekolog 19.02.2021, 19:06
Jak tak zapewnił naczelnik, to na 100% wytną. "Mamy swój alfabet"- dobre :)))). Jeszcze nie wycięli, a drewno juz sprzedane. Trzeba pilnować tej sprawy!
Sowa
Sowa 20.02.2021, 00:49
A co? Do kominka potrzebujesz?
Ekolog
Ekolog 20.02.2021, 11:51
~Sowa
Ciemnyś jak tabaka w rogu.

Pozostałe