Lockdown przedłużony, ale z luzowaniem obostrzeń

  • 04.03.2021, 08:49
  • PAP
Lockdown przedłużony, ale z luzowaniem obostrzeń
Niemiecki rząd w środę 3 marca 2021 r. przedłużył koronawirusowy lockdown do 28 marca, ale jednocześnie rozluźnia część ograniczeń - podaje portal Focus Online. W całym kraju otwarte mają zostać m.in. księgarnie i sklepy ogrodnicze.
Według portalu, który powołuje się na projekt porozumienia między rządem federalnym i premierami krajów związkowych, luzowanie restrykcji ma zacząć się 8 marca, kiedy zniesiony zostanie zakaz spotkań z osobami z innych domostw. Spotkania mają być ograniczone do 5 osób, nie licząc dzieci do 14 r.ż. Zasady te mogą być dodatkowo rozluźnione na obszarach, gdzie panuje lepsza sytuacja epidemiczna.
 
Otwarte zostaną też księgarnie, sklepy ogrodnicze, kwiaciarnie i szkoły nauki jazdy na ściśle określonych zasadach. Natomiast w regionach, gdzie średnia liczba nowych zakażeń będzie poniżej określonego poziomu na 100 tys. mieszkańców, będą mogły otworzyć się też inne sklepy, placówki kultury i boiska sportowe.
Będzie wtedy można uprawiać sport na wolnym powietrzu – pojedynczo lub w grupach do dziesięciorga dzieci w wieku do 14 lat.
 
Jeden bezpłatny test na COVID-19 tygodniowo ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców Niemiec od 8 marca.
Jednocześnie nowe porozumienie przewiduje też "hamulec bezpieczeństwa", tj. możliwy powrót ograniczeń w razie pogorszenia się sytuacji.
 
Kanclerz Niemiec Angela Merkel w środę spotkała się z premierami landów, by omówić kolejne kroki w walce z pandemią. Od początku lutego liczba nowych zakażeń w Niemczech ustabilizowała się na poziomie poniżej 10 tys. dziennie. Lockdown w Niemczech trwa od grudnia ub.r. (PAP)
 
osk/ akl/
PAP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rydz
rydz 05.03.2021, 15:01
U nas tez dalsze obostrzenia.
Ada
Ada 05.03.2021, 00:17
Pożyjemy zobaczymy!
hej
hej 04.03.2021, 09:20
*** czyta!
:))))
:)))) 04.03.2021, 13:27
I długo nie trzeba było czekać aby temat pojawił się u Świstaka :)))

Pozostałe