Uczcili majowe święta państwowe i Dzień Strażaka

  • 03.05.2021, 21:14
  • Źródło: UM Cedynia
Uczcili majowe święta państwowe i Dzień Strażaka Fot. UM Cedynia
W Cedyni 2 maja 2021 r. odbyły się kameralne (ze względu na pandemię) uroczystości związane z obchodami majowych świąt państwowych – Świętem Flagi, 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja i Dniem Strażaka, który przypada na 4 maja. Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu komunalnym, przy obelisku poświęconym pamięci zmarłych strażaków.
Uczestniczyli w nich burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, zastępca burmistrza i jednocześnie dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Małgorzata Karwan, ksiądz kanonik dziekan Michał Kostrzewa, ksiądz wikariusz Mateusz Pluskota oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Czachowie, Osinowie Dolnym i Cedyni.
 
Przy obelisku, po modlitwie księdza dziekana i wszystkich zgromadzonych w intencji zmarłych strażaków, złożono kwiaty i zapalono znicze.
 
Po uroczystości na cmentarzu władze gminy, księża i strażacy udali się do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Cedyni na mszę świętą w intencji Ojczyzny i strażaków, która została odprawiona w imieniu mieszkańców gminy Cedynia.
 
Po mszy św. przemaszerowano na plac Wolności, gdzie burmistrz Adam Zarzycki podziękował strażakom za przybycie i wyraził nadzieję, że panująca sytuacja na świecie związana z pandemią koronawirusa minie i za rok wszyscy spotkają się w innej sytuacji niż obecnie.
 
Następnie burmistrz wraz z księdzem kanonikiem i wiceburmistrz złożyli kwiaty pod pomnikiem na placu Wolności.
 
Organizatorzy uroczystości składają najserdeczniejsze podziękowania księdzu kanonikowi Michałowi Kostrzewie za wspólną modlitwę i obecność. Dziękują także księdzu wikariuszowi Mateuszowi Pluskocie i strażakom.
 
Zapraszamy do obejrzenia, przygotowanej przez COKiS, inscenizacji słowno-muzycznej z okazji uroczystości Święta Konstytucji 3 maja:
 
Źródło: UM Cedynia

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe