Trzeba trzeźwo myśleć

  • 13.06.2021, 23:34
Trzeba trzeźwo myśleć
Umiejętność racjonalnego myślenia, do której przekonujemy, pomaga utrzymać kontrolę nad swoim zachowaniem i podejmować odpowiedzialne decyzje w wielu życiowych sytuacjach, w tym w kontekście spożywania alkoholu. Często od tych decyzji zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo osób z naszego otoczenia. Jednocześnie dojrzałe podejście do konsumpcji alkoholu pozwala czerpać z życia jeszcze więcej. Warto wiedzieć jak to robić oraz w jakich sytuacjach zachować absolutną abstynencję – mówi Małgorzata Janikowska, koordynator programu „Trzeźwo myślę” z ramienia .

Tegorocznej edycja programu „Trzeźwo myślę” promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. Ambasadorami akcji są rysowniczka Marta Frej oraz organizatorka wypraw rowerowych Agnieszka Jędrzejek.

Marta Frej stworzyła grafiki (jedną przysłaną przez organizatora prezentujemy jako główną ilustrację) przypominające czym jest rozsądne spożywanie alkoholu. Natomiast Agnieszka Jędrzejek daje praktyczne wskazówki dotyczące odpowiedzialnej jazdy rowerem.
Organizator Carlsberg Polska prezentuje pokazuje przeprowadzone w maju 2021 r. badanie opinii publicznej , aż co czwartej osobie zdarzyło się w ciągu ostatniego roku jechać rowerem pod wpływem alkoholu.
Rady rowerzystki
-Umiejętność racjonalnego myślenia, w tym odpowiedzialnego spożywania alkoholu, jest niezwykle ważna w kontekście poruszania się rowerem, podobnie jak w przypadku jazdy samochodem – mówi Agnieszka Jędrzejek, organizatorka wypraw rowerowych pod marką -Wyprawy RoweLove.Obecnie coraz więcej osób przesiada się na rower, co niezwykle mnie cieszy. Jednak niepokojące są wyniki raportu Komendy Głównej Policji, które donoszą, że w 2020 roku doszło do prawie 4 tys. wypadków z udziałem cyklistów. Zaś wyniki badania opinii publicznej wskazały, że aż 25% respondentów w ostatnim roku korzystała z roweru pod wpływem alkoholu. I chodź respondenci mają świadomość dużego zagrożenia płynącego ze spożywania alkoholu w czasie aktywności na rowerze, niestety nie rezygnują z jego konsumpcji. Dlatego działania edukacyjne są niezwykle ważne i potrzebne. Dołączając do grona ambasadorów programu „Trzeźwo myślę” chciałabym opowiedzieć, czym jest trzeźwe myślenie w kontekście wypraw rowerowych. Organizując wyjazdy rowerowe, wiem jak istotne jest przygotowanie się do wycieczki, ale też zachowanie refleksu i zasad bezpieczeństwa w trakcie podróży. Wierzę, że dzięki temu, będziemy bezpieczniejsi na drogach i szlakach rowerowych - dodaje Agnieszka Jędrzejek.
Przekaz artystki
Organizator zadbał, aby akcja profilaktyczna miała artystyczną oprawę. I stąd Udział Do udziału znana rysowniczki Marta Frej. Artystka z zwizualizowała swoje spojrzenie na znaczenie słów „trzeźwo myślę i odpowiedzialnie spożywam alkohol”. Jeden jest w naszej fotogalerii a kolejne mają się pojawić w trakcie wakacji.
ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu
Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg „Together Towards Zero” składa się
z czterech ambicji, które mają być osiągnięte do 2030 r.: ZERO śladu węglowego, ZERO marnowania wody, ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu oraz kultura ZERO wypadków. Kampania społeczno-edukacyjna „Trzeźwo myślę” wspiera realizację celu ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu i jednocześnie wpisuje się w misję Grupy Carlsberg „Warzymy dla lepszego dziś i jutra”.
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cha cha cha
cha cha cha 14.06.2021, 12:03
Trzeźwe spojrzenie to ma ta rysowniczka co kasuje jeleni.

Pozostałe