Mecz czy gwiazda wieczoru? Szykuje się frekwencyjna klapa czy będzie sukces?

  • 17.06.2021, 23:55
Mecz czy gwiazda wieczoru? Szykuje się frekwencyjna klapa czy będzie sukces? Przy tak licznej publiczności występowała gwiazda kabaretu Jerzy Kryszak podczas Dni Cedyni 2016. W fotogalerii jest też zdjęcie z inscenizacji bitwy, gdzie występujących jest więcej niż widzów! To też sprzed 5 lat.
Sobota jest ważnym dniem lokalnie, bo są Dni Cedyni. Ważna jest też piłkarsko, bo są mecze w ramach Euro 2021. Niestety te dwie imprezy w pewnych momentach będą konkurowały o widzów i pogodzić zainteresowania będzie trudno. Pięć lat temu podczas Euro 2016 graliśmy ze Szwajcarią, a w tym czasie zaplanowano inscenizacje pod Górą Czcibora. Była to wówczas największa klapa organizacyjna naszego cedyńskiego święta, bo widzów pod Górą Czcibora było bardzo mało.

Przypomnę, że pięć lat temu ze Szwajcarią wygraliśmy po rzutach karnych. Ze względu na inscenizację nie oglądałem początku meczu …

W tę sobotę mistrz świata Francja gra z Węgrami (godz.15). Potem nasz sąsiad - Niemcy grają z Portugalią (godz. 18). I wreszcie Polska zmierzy się z faworyzowaną Hiszpanią (godz. 21). Obecnie zainteresowanie piłką nożną nie jest takie duże, jak to było podczas mistrzostw we Francji. Po niedawnej wpadce naszej drużyny narodowej w pierwszym meczu grupowym ze Słowacją jeszcze mniej osób wierzy w sukces. Jednak jako wierny kibic wierzę, iż mecz z Hiszpanią wygramy, nastąpi przełamanie…. Wierzę, że Robert Lewandowski wreszcie strzeli swoje gole. Czekam na to z niecierpliwością!

Kiedy będzie trwał mecz, w tym czasie podczas Dni Cedyni na amfiteatrze ma wystąpić gwiazda wieczoru! Nieco wcześniej pod Górą Czcibora trwać będzie Noc Kupały. Czy dopiszą polscy i niemieccy widzowie podczas naszych lokalnych imprez? Mam nadzieję, że tym razem nie będzie klapy frekwencyjnej, jak kilka lat temu na święcie miasta organizowanym przez Pawła Pawłowskiego(ówczesnego dyrektora COKiS). Wtedy też nie uwzględniono piłkarskiego turnieju i zaliczyliśmy wpadkę organizacyjną. Choć oczywiście czynników było więcej jak np. zła polityka informacyjna. Ogólnie szkoda było wydanych pieniędzy!

Wiem, że Dni Cedyni muszą się odbyć w tym czasie, bo zawsze odbywają się około 24 czerwca, gdy jest rocznica bitwy cedyńskiej 972 roku. Ale czy niektórych punktów imprezy nie można było zsynchronizować z tym, co dzieje się na boiskach piłkarskich? A może należało w ramach świętowania zaplanować u nas strefę kibica?

Oby zarówno na imprezach podczas Dni Cedyni, jak i przed telewizorami było dużo widzów. Oby niektórzy nie musieli dokonywać trudnych wyborów (jak ja). Tak czy inaczej będę trzymał kciuki za NASZYCH - i tych na boisku, i tych uczestniczących w Dniach Cedyni oraz za organizatorów święta miasta.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ani ani
Ani ani 23.06.2021, 09:54
Ani sukces ani klapa.
sposób
sposób 22.06.2021, 23:28
Można było zaliczyć jedno i drugie. Oglądać na smartfonie w amfiteatrze.
gitara
gitara 21.06.2021, 23:02
I jak było?
Piotrek
Piotrek 20.06.2021, 01:04
Ile ta tradycja ma już lat?
Ela
Ela 18.06.2021, 20:19
Ilu tych wojów przyjechało?
woje woda co wodzi wojów
woje woda co wodzi wojów 19.06.2021, 10:23
Bez liku!
futbol poczeka
futbol poczeka 18.06.2021, 12:06
Bez przesady, jeden mecz nie powinien narobić bałaganu. Powtórkę można obejrzeć.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 18.06.2021, 10:39
Tegoroczne święto naszego miasta uważam że robione są na siłę, program to jak występy w przerwie między koncertami żeby coś na scenie brzęczało. Czy nie lepiej by wydać te pieniądze na potrzeby miasta. Mamy fajny basen może by go trochę doinwestować na sezon letni.
mieszkanka
mieszkanka 18.06.2021, 12:00
Mieszkańcu a dziwisz się? Jeszcz emeisiac temu bylo wszytko zamrożone i nie wiadomo było czy cokolwiek można planować. Ale mamy dość tych zamknięć i impreza na świeżym powietrzu jest moim zdaniem jak najbardziej potrzebna.
eM
eM 18.06.2021, 10:03
Po zdjeciach widac, ze faktycznie była klapa. , ale tych czynników jak piszecie było więcej.
odyńką
odyńką 18.06.2021, 01:51
Bo to była wtedy dynia.

Pozostałe