Szkoła w Piasku obchodziła 10-lecie nadania imienia [FOTO, WIDEO]

  • 16.09.2021, 16:22
  • Źródło: igryfino
Szkoła w Piasku obchodziła 10-lecie nadania imienia [FOTO, WIDEO]
Kiedy do szkoły przyjdą politycy, a niektórzy z obecnych na imprezie nie są do siebie nastawieni zbyt przyjaźnie, to mamy polityczne igrzyska. Właśnie takie małe miały miejsce w szkole, która dziś 16 września 2021 r. obchodziła swój jubileusz.

Najpierw dyrektorka pominęła w przemówieniu wkład gminy w istnienie i funkcjonowanie placówki. Potem dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie powiedział, że Unia „dewastuje polskie lasy” i pogratulował „dwóm paniom walczącym o szkołę”. W odpowiedzi od burmistrza usłyszał, że to w rodzinnej miejscowości dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych znajdującej się w pobliskiej gminie zlikwidowano szkołę, a on jako burmistrz tutaj do tego nie dąży. Kiedy poruszył temat przedłużającej się rozbudowy części tutejszej szkoły (przypomnijmy: sprawą inwestycji zajmuje się prokuratura na wniosek gminy), zażartował pytając, czy nie chcą aby „poszedł siedzieć”, słychać było śmiech gości, ale także pojedynczy głos „tak”.

Szkoła Podstawowa imienia Leśników Polskich w Piasku (gmina Cedynia) obchodziła dziś 10-lecie nadania imienia. Dyrektor Grażyna Fedorowicz przypomniała, jak doszło do nadania imienia szkole. Podziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom i sponsorom. To, że nie powiedziała o wkładzie finansowym gminy, wypomniał jej publicznie burmistrz Adam Zarzycki, który złożył życzenia całej społeczności szkolnej. Podkreślił, że nie chciał, nie chce i nie ma zamiaru likwidować placówki w Piasku, ale ze względów ekonomicznych potrzebna jest reorganizacja. Życzenia składali też przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Piotr Głowniak, Jan Grzyś z Nadleśnictwa Mieszkowice oraz Sylwan Barcz z Nadleśnictwa Chojna. Najdłuższe przemówienie miał wspomniany dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie – Andrzej Szelążek.

Atrakcje kulturalne przygotowali nauczyciele i uczniowie. Były dwa występy przedszkolaków i pierwszoklasistów oraz inscenizacja klas starszych o czerwonym kapturku. Zaproszono też na film o szkole, wystawy i poczęstunek. Biesiada łagodzi obyczaje...

Zapraszamy do obejrzenia filmowych fragmentów z uroczystości:

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Źródło: igryfino

Zdjęcia (121)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 06.10.2021, 16:52
Za łączenie klas odpowiada ,, dyrektor szkoły'' pod okiem organu prowadzącego a kuratorium ma fajną formułę podpisując arkusz .. trzeba spytać dyrektorów najlepiej małych szkół o wszystkim decyduje burmistrz ,wójt .
Miss
Miss 03.10.2021, 22:58
Może by się kuratorium zajęło łączeniem klas w wiejskich szkolach. Dzieci ze wsi mają 3 matematyki,a z miasta 5. To się nazywa równy dostęp do nauki?Czy prawa dziecka nie są tu łamane? Umówmy się, absolutnie tu dyskryminacji nie widzę,widzę niesprawiedliwość i nie pozwoliłabym nigdy swojemu synowi uczyć się w klasie, w której są łączone lekcje matematyki. Nawet super nauczyciel pewnych rzeczy nie przeskoczy. To nie opinia tylko fakt.
niech pani pamięta
niech pani pamięta 25.09.2021, 18:10
Pani Fedorowicz kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
Obserwator
Obserwator 22.09.2021, 21:45
No tak net przyjmnie wszystko a gdzie w tym wszystkim sa dzieci to bylo.dla nich swieto przygotowywali sie stresowali to byly przygotowania od początku roku masa czasu pracy a tu pyskówka kto co jak dawno nie bylo tak fajnej imprezy z atrakcjami a to wszystko zasługa nauczycieli uczniow i rodziców ...a nie burmistrza który kupil kwiatki i dal dyplom ....tak sie wysilil !!!
psycholog
psycholog 23.09.2021, 00:58
O to gdzie w tym wszystkim dzieci trzeba zapytać organizatora czyli dyrektorkę odpowiedzialną za ta hucpę. Patrze na zdjecia i widze, że to była przygotowane dla gości którzy rozsiedli się wygodnie a dzieci ciekawe jak długo musiał stać i na to wszystko patrzeć z boku.

Na jednym z portali napisali że to było koronaparty. Trudno się dziwić bo nie mam pojęcia gdzie dyrektorka miała rozum żeby podczas obostrzeń, czwartej fali koronawirusa zapraszać do szkoły tyle osób. Nawet jak się samemu przechorowało to trzeba patrzeć na dobro dzieci.

Ty też uczestniczyłaś (a może organizowałaś a nie tylko obserwowałaś) ten żenujący spektakl bo w artykule ani na zdjęciu nie widzę żadnych kwiatów ani dyplomu a ty tam byłaś skoro o nich wiesz.
buhaha
buhaha 24.09.2021, 14:50
Obserwator ma obserwacje uczestniczące i biedna przygotrował imprteże, przygotował dziciakó i czeka na oklaski a tu zje.ka za kortonaparty.
bona
bona 24.09.2021, 17:25
Ale błędów, tty podstawówkę skończyłeś czy ledwo?
buhaha
buhaha 19.09.2021, 20:38
Na igryfino to są dopiero komentarze !!!
lasy
lasy 21.09.2021, 13:09
Tam zupełnie o czym innym dyskutują.
fakty po faktach
fakty po faktach 18.09.2021, 23:53
Fakt, kilka wypowiedzi popsuło święto ale za to odpowiedzialność ponosi dyrektor.
exdyrektorka
exdyrektorka 19.09.2021, 00:26
Od tego jest się dyrektorem aby ponosić odpowiedzialność, ale niekoniecznie winę.
filmik
filmik 18.09.2021, 14:43
Dzieci na medal!
jak wpaść w samozachwyt
jak wpaść w samozachwyt 18.09.2021, 12:03
Ostromecka samochwała w kącie stała i naiwne bzdury wypowiadała. A to że piękna pogoda, cudna uroczystość, świetna impreza i buzie uśmiechnięte.
A ona jest najpiękniejsza i najmądrzejsza bo żyje w swoim naiwnym świecie dobrym ale chyba dla dżdżownicy.
krzykaczka
krzykaczka 18.09.2021, 13:18
Jest pyskata, zarozumiała i mało rozumie oświatę i stąd wypchnęli ją aby krzyczała. Podejrzewam że pewnie nie zdaje sobie sprawy że jest niczym figurant bo jak się tak dokładnie przyjrzeć to wydaje się że dokładnie widać na czyje zlecenie działa.
koleżanka
koleżanka 18.09.2021, 21:18
Potwierdzam jest zarozumiała i widzi głównie czubek własnego nosa.
A.
A. 18.09.2021, 23:23
A do tego jak widać w komentarzu i w swoich ocenach niezbyt rozgarnięta i naiwna.
rodzic
rodzic 18.09.2021, 11:11
Jak widać na filmie impreza była fajna tylko popsuła ją polityka. Goście chyba zapomnieli, że to impreza dla dzieci a nie wiec wyborczy.
konkretnie to oni
konkretnie to oni 18.09.2021, 12:08
Politycze wystąpienia miał Szelążek, Zarzycki i Fedorowicz.
wielka szkoda
wielka szkoda 17.09.2021, 13:41
Fajna szkoła ale jest źle zarządzana.
ale taka jest prawda
ale taka jest prawda 18.09.2021, 10:23
To prawda dzieci nie mogą rozwinąć swych skrzydeł. Chyba we wszystkich rankingach Piaski są na końcu no może za wyjątek grania na rogu jest na pierwszym miejscu bo w tej konkurencji nikt nie startuje. I ten niski poziom to przecież nie wina dzieci
trochę ogłady!
trochę ogłady! 16.09.2021, 22:15
Nie ma to jak zaprosić burmistrza i go obrazić. Brawo "gospodarze".
o rany!
o rany! 16.09.2021, 21:13
Czesia się zachować nie potrafi?
Jola
Jola 16.09.2021, 19:17
Bardzo fajnie zaprezentowały się dzieciaczki co widać na filmie.
widać na filmie
widać na filmie 16.09.2021, 19:16
Ta w drugim rzędzie krzyczała że więzienie TAK
uważny obserwator
uważny obserwator 16.09.2021, 21:31
Na filmie to widać że z 3 rzędu. Przyjrzycie się dokładnie jak Pan Burmistrz to mówi gdzie jest śmiech i poruszenie.
patrzę po zdjęciach
patrzę po zdjęciach 16.09.2021, 18:25
Rodziców jaki na lekarstwo a mówią ze taka wspólpraca.
Smiech
Smiech 16.09.2021, 18:48
To trzeba było ruszyć *** i też przyjsc🙂 rodzice też mają miejsca pracy i nie każdy może przyjść. Ci co mogli to byli.
rodz.
rodz. 16.09.2021, 19:14
Śmiech ja nie chciałam i nie byłam.
Smiech
Smiech 16.09.2021, 19:21
To się nie odzywaj nie pytana. Najlepiej nic nie robić a wypowiadać się o innych
ale wstyd
ale wstyd 16.09.2021, 17:46
Pani Dyrektor jak się kogoś zaprasza to się go nie obraża.

Pozostałe