Weronika Nieścioruk z Cedyni nagrodzona podczas zawodów w Skotnicy [ZDJĘCIA]

  • 21.09.2021, 21:28
Weronika Nieścioruk z Cedyni nagrodzona podczas zawodów w Skotnicy [ZDJĘCIA] Fot. dost.
Sprawdzian umiejętności i charakteru dla zawodników oraz z powodu dość kapryśnej pogody - lojalności i hartu dla publiczności. Takich cech należało się spodziewać od uczestników Sprawdzianu Ujeżdżeniowo- Skokowego, który odbył się w Skotnicy koło Morynia 18 września 2021 r. Na szczęście organizatorzy, czyli Ośrodek Jeździecki Podkowa oraz Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu zapewnili gościom i zawodnikom możliwość skorzystania z ciepłych posiłków, napojów oraz wspaniałego ciasta. Wszystko zostało przygotowana przez członków stowarzyszenia, którzy sercem zaangażowali się w to wydarzenie. Można też było wziąć udział w loterii fantowej, której dochód zostanie przeznaczony na bieżącą działalność Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu.
Kolejny już raz zorganizowano konkurs rzutu podkową, który cieszył się ogromnym powodzeniem.
Nie można nie wspomnieć o przejażdżkach na kucyku Karo, z którym wszystkie dzieci chciały się zaprzyjaźnić. Kolejną atrakcją był kadryl w wykonaniu Kathrin Schelhardt na koniu Kordoba i Gabrieli Dudek na koniu Liwia. Sekcja woltyżerki także przygotowała swoje atrakcje. Grupa w składzie Ola Koster, Jola Lewandowska, Maria Paluch, Amelia Kugler, Zofia Granda, Kornelia Kugler zaprezentowała swój program na koniu Ikar oraz na koniu treningowym (drewniak). Lonżującą była Martyna Koster, a przy asekuracji pomocą służyła Julia Tarnowska.
 
Oczywiście czymże byłby sprawdzian umiejętności bez konkurencji oraz ich zwycięzców. Nasi jeźdźcy i konie współzawodniczyły w takich konkurencjach jak: ujeżdżenie w klasie L1. W tym konkursie najwięcej punktów zdobyła para Weronika Nieścioruk na La Pao Pao (Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu), za nią była Ronia Ludwig na Abecie (Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu) i Patrycja Kaczmarek na Alvinie ( Niezrzeszona). W tej konkurencji było 19 startów.
 
Kolejna konkurencja to skoki przez przeszkody. W klasie LL mini parkur bez punktów karnych z normą czasu pokonało 7 zawodników.
 
W klasie LL 6 zawodników konkurowało ze sobą, a 4 z nich pokonało parkur bez punktów karnych w normie czasu. W klasie L do sprawdzianu stanęło 4 zawodników, a w rozgrywce wystartowało 2. Najlepiej poradziła sobie Lisa Nissen na koniu Amira ze Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu, a druga była Klaudia Szram na koniu Łucznik ZK z Ranczo Drzecin.
 
Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia swoją obecnością, pracą i zaangażowaniem serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na spotkanie w roku przyszłym, naszym jubileuszowym. Stowarzyszenie będzie obchodziło swoje 20 lecie istnienia i działania.
_

Zdjęcia (109)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Weterynarz
Weterynarz 22.09.2021, 21:38
A jakie byly kupy konia ? o tym nie napisaliście a to takie fascynujące
lustro
lustro 23.09.2021, 00:09
Jota w jotę jak ty.

Pozostałe