Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 09:44

Biegnij na przełaj

Troje uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie reprezentowało województwo zachodniopomorskie na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.
  • Źródło: SOSW Chojna

W biegu na 1200 metrów trzecie miejsce zajęła Julia Tokarzewska z Nowego Czarnowa. Daria Czerniakowska oraz Grzegorz Kuballek z Chojny w biegach na 1500 m zajęli czwarte miejsca. Mateusz Dopierała oraz Kamil Pitura w biegu na 3000 m zajęli odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce.

Jak wygląda typowy bieg przełajowy w praktyce? Trasa biegnie czasem przez las, głównie po trawie, są zakręty, zbiegi z góry i podbiegi w górę. Zawodnicy, najpierw czekają na wystrzał startera, następnie walczą o jak najlepszą pozycję na mecie. Bieg jest z reguły bardzo intensywny, zawodnicy zwalniają jedynie na trudniejszym fragmencie trasy. Bieg przełajowy to zdecydowanie dyscyplina dla silnych i  wytrzymałych osób.