Uczniowie z Cedyni na kwarantannach  

  • 04.11.2021, 12:38
  • bg
Uczniowie z Cedyni na kwarantannach  
Coraz więcej osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 - informuje Sanepid. Coraz więcej szkół wprowadza naukę zdalną lub hybrydową.

 

Na zdalnym nauczaniu przebywa część uczniów z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Cedyni. Do piątku włącznie na kwarantannie są też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie. Podobnie, w jednej z klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie. Od poniedziałku 100 procent uczniów powinno pojawić się w szkole – informuje dyrektor SP 3 Danuta Bus, ale nie wyklucza przedłużenia kwarantanny. W Szkole Podstawowej w Widuchowej także trzymają rękę na pulsie: Siedzimy jak na szpilkach – mówi dyrektor Dorota Bohdanikiewicz i zarządza, by uczniowie podczas przerw nie biegali bez potrzeby po korytarzach. – Szkoła jest duża i dzieci z różnych klas nie muszą się grupować w jednym miejscu – tłumaczy pani dyrektor.

Jednak Sanepid informuje, że w regionie jest coraz więcej osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W całym kraju  coraz więcej szkół wprowadza naukę zdalną lub hybrydową. W wielu szkołach poszczególni uczniowie przebywają na kwarantannach lub zwolnieniach lekarskich. Powodem jest nie tylko COVID -19. Są także inne sezonowe infekcje.  Coraz częściej też słyszymy pytanie: kiedy ministerstwo edukacji i nauki wprowadzi naukę zdalną?  Przemysław Czarnek podkreśla, że nauka zdalna to ostateczność. Jak powiedział w radiowej „Jedynce” – „nauka stacjonarna jest potrzebna, konieczna wręcz”. Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących planów zamknięcia szkół i placówek oświatowych.

 

bg

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 05.11.2021, 23:24
Jak mus to mus.

Pozostałe