Podwyżka pensji dla burmistrz Raweckiej. Prawie 20 tys. zł miesięcznie zatwierdzą radni?

  • 20.11.2021, 20:00
Podwyżka pensji dla burmistrz Raweckiej. Prawie 20 tys. zł miesięcznie…
Jeżeli chojeńscy samorządowcy przyjmą maksymalne dopuszczalne kwoty większości składników pensji, burmistrz Rawecka może miesiecznie zarabiać prawie 20 tys. zł. Do tego - zgodnie z projektem przygotowanej uchwały - będzie wypłacone wyrównanie od sierpnia 2021 r.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Chojnie 25 listopada 2021 r. radni podejmą uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrz Barbary Raweckiej. 

W projekcie uchwały zapisano, że na miesieczne wynagrodzenie burmistrza Chojny składa się:

  • wynagrodzenie zasadnicze - 10 250 zł to maksymalny poziomo określony w rozporządzeniu,
  • dodatek funkcyjny - 3 150 zł to maksymalna kwota
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 % wynagrodzenia zasadniczego - ok. 2 050 zł
  • dodatek specjalny w wysokości 30% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - ok. 4 020 zł

 

Po dodaniu tych składników w maksymalnej wysokości uzyskujemy kwotę 19 470 zł.

 

Ponadto burmistrzowi przysługują: nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka) i ewentualne odprawy.

Uchwała podjęta na sesji przez radnych wejdzie z mocą obowiązującą od 1 sierpnia 2021 r. Projekt uchwały można zobaczyć tutaj. Kliknij.

Do tej pory Barbara Rawecka zarabiała ok. 10 200 zł brutto.

 

O poprzednim ustaleniu wynagrodzenia dla burmistrza Chojny napisaliśmy tutaj:

https://www.chojnakulturalnie.pl/kat-192,a,459,tyle-bedzie-wynosic-pensja-burmistrz-barbary-rawec.html

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

56
56 25.11.2021, 17:07
W artykule zabrakło tej informacji https://samorzad.pap.pl/katego…

A tu link do ustawy dla ciekawskich https://samorzad.pap.pl/sites/…
56
56 25.11.2021, 17:16
Poprawka, tej informacji nie tej powyżej https://samorzad.pap.pl/katego…
24
24 25.11.2021, 09:24
Nawet sławiący panią burmistrz o tym napisał !!
Mirosława
Mirosława 25.11.2021, 04:43
Dziwne. Pewnie się nie zgodzi i lud bedzie ją wychwalał. Radni przegłosują i ściągną na siebie krytykę.W białych rękawiczkach.Chylę czola.
Chojeński PGR
Chojeński PGR 24.11.2021, 16:39
Tak sobie wybrałyśta PGRusy! Towarzyszka PiSda Zakonnica Kaczyński Rawecka musi mieć więcej na niedzielną tacę! Płaćta płaćta rynsztokowa inteligencjo bez szkoły!
Jolka
Jolka 23.11.2021, 15:50
Właśnie przeczytalem, że prezydent Szczecina Krzystek bedzie zarabial 18tyś brutto!! Prezydent 400tysiecznego miasta!
A Rawecka ma miec 20tyś, gdzie gmina Chojna ma ok. 15tyś. mieszkańców (a miasto ok. 7tyś)!!!!!!!
50 x mniejsza wiocha i ma mieć więcej od Krzystka!
Brak słów na pazerność, bezczelność i pychę Raweckiej i jej radnych!!!!
Dobrek
Dobrek 22.11.2021, 20:49
Trzeba chyba nie mieć sumienia żeby zacząć od siebie. To się chyba nazywa zachłanność.
WojtekK
WojtekK 23.11.2021, 13:50
I to to co tydzien czyta w kościele!
Rawecka, znasz przypowieść o wielbłądzie i uchu igielnym??! Nie, to zapytaj Mariana!
PiS (Podwyżka i Sprawiedliwość)
PiS (Podwyżka i Sprawiedliwość) 22.11.2021, 09:55
A reszta pracowników Urzędu kiedy dosytanie podwyżkę o 90 procent ??
_
_bal 21.11.2021, 20:42
Co ma zrobić, musi przyjąć tę kasę. Zgodnie z ustawą." im się te pieniądze po prostu należą". a reszta niech ..... ... za miche ryżu
eeetam
eeetam 22.11.2021, 09:16
Musi to na Rusi
Fabian
Fabian 21.11.2021, 19:08
Proponuje odwołać to towarzystwo wzajemnej adoracji. Wybrac ludzi porzadnych i uczciwych, dbających o mieszkańców i rozwój miasta, a nie o swoje interesy Marzy mi się to! Tacy ludzie niestety rzadko mają parcie na politykę.
Michalyna Krakowiak
Michalyna Krakowiak 21.11.2021, 14:14
Otczepcie sie od pani burmistsz, pani Basia jest najlepszom burmistszem od wojny. Ot czasu gdy sostala burmistszem chojna roskwitla, moszna powieciec sze pinionce leżom na ulicy tyko wy zazdrosnicy nie potaficie ich podniesc.Za to co zrobila pani burmistsz powinna dostawać i nawet milion zlotych. Mamy sanktuarium, moszemy siem modlyć, jest pieknie, bespiecznie, inflacja omija chojne, mamy nowe drogi, przedszkola, wyksztalconom mlodziesz, milych i uczynnych mieszkanców, nikt na nikogo nie donosi i ludzie som mili.Kochamy siem jak bracia i siostry.Ten dobrobyt to zasługa pani basi i naszych wiernych parafian.
pensje do góry
pensje do góry 21.11.2021, 20:06
Pani Basia tak walczy z inflacją i niech wszyscy biorą przykład!
Mirek
Mirek 21.11.2021, 14:00
Powiedzcie, ze to nie dzieje sie naprawdę?!!!
Jak takie cos nazwać: pazerność, chciwość, zachłanność?! Buta tej władzy poraża!!!! Nic nie zrobione w Chojnie poza kwiatkami, a piersi na medale wypinają!
Więc wołam: Rawecka miej honor i zrezygnuj z podwyżki! Powiedz swoim pieskom, aby odstąpili od tej uchwaly - posłuchają!
Jednak boję się, że to nie koniec i na kolejnej sesji to pieski podniosą sobie diety (to będzie kolejny krok podwyżek - wraz z podwyżką podatków od nieruchomosci, transportu itp)!!!!!
Kogo my wybraliśmy?!
Tak rządzi dojna zmiana w Chojnie!!!
R
R 21.11.2021, 12:57
To może dlatego zwalnianie ludzi z pracy żeby starczyło dla pani Burmistrz.
wydało się
wydało się 21.11.2021, 09:51
Teraz wiadomo po co te podwyżki podatków.
radny
radny 21.11.2021, 16:03
Podejrzewam, że podwyżki podatków dla niepoznaki będą na kolejnej sesji.
Wow
Wow 21.11.2021, 09:22
Chyba żart

Pozostałe