Niemcy: od 28 grudnia możliwe ograniczenia także dla zaszczepionych i wyleczonych z Covid-19

  • 20.12.2021, 19:39
Niemcy: od 28 grudnia możliwe ograniczenia także dla zaszczepionych i… Fot. zus.gov.pl
Rząd federalny i rządy krajów związkowych chcą od 28 grudnia 2021 r. ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu Omikron koronawirusa poprzez wprowadzenie znacznych restrykcji w kontaktach, nawet dla osób zaszczepionych i wyleczonych z Covid-19 - informują w poniedziałek 20 grudnia niemieckie media.
Od 28 grudnia osoby zaszczepione i rekonwalescenci będą mogli spotykać się z maksymalnie 10 osobami - niezależnie od tego, czy spotkania te odbywają się w pomieszczeniach czy na zewnątrz.
 
Ponadto od przyszłego tygodnia mają być zamknięte wszystkie kluby i dyskoteki w całym kraju. Tak wynika z projektu uchwały przygotowanego na wtorkowe spotkanie kanclerza z premierami krajów związkowych.
 
W dokumencie stwierdza się, że ponadregionalne wydarzenia sportowe, kulturalne i podobne duże imprezy mają zostać "znacznie ograniczone". W landach o wysokiej zapadalności na koronawirusa należy w miarę możliwości odwoływać imprezy, a wydarzenia sportowe muszą odbywać się bez udziału widzów.
 
Kampania szczepień uzupełniających przeciw Covid-19 będzie kontynuowana w czasie ferii świątecznych.
 
W osobnym punkcie projektu kanclerz i premierzy przypominają o uzgodnionym już zakazie zgromadzeń w sylwestra i Nowy Rok, a także o zakazie używania fajerwerków w miejscach publicznych, które mają zostać określone przez gminy. Sprzedaż materiałów pirotechnicznych przed sylwestrem jest zabroniona.
 
Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)
 
bml/ mal/
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe