Kolejna nagroda dla policjanta, który pomógł kobiecie

  • 13.01.2022, 23:30
Kolejna nagroda dla policjanta, który pomógł kobiecie
Dwaj zachodniopomorscy funkcjonariusze asp.szt. Ariel Lipiński oraz sierż. Konrad Biegański uhonorowani zostali właśnie odznaką imienia podkomisarza Andrzeja Struja. Mundurowi wykazali się bohaterskimi postawami w trakcie służby oraz w czasie wolnym. Jeden z nich jest z powiatu gryfińskiego, a jego czyny opisywaliśmy kilkukrotnie.

Odznaczenia nadawane są funkcjonariuszom, którzy podejmują działania w obronie życia, zdrowia i mienia obywateli oraz tym, którzy podejmują działania zmierzające do ratowania ludzkiego życia z narażeniem własnego zdrowia i życia.

Wyróżnienia dla zachodniopomorskich mundurowych wręczone zostały przez wojewodę zachodniopomorskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznakę imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja otrzymał asp.szt. Ariel Lipiński z KPP w Gryfinie, detektyw Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, 15 lat służby. Policjant został odznaczony za to, że w czasie wolnym od służby zapobiegł popełnieniu zgwałcenia kobiety i zatrzymał sprawcę przestępstwa.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy 28 lutego 2021 r. przy ul. Wieżowej w Chojnie. Zakrwawiona kobieta, broniąc się przed napastnikiem, krzyczała: "Ratunku! Umieram!". Obudzeni w nocy mieszkańcy powiadomili policję. Wezwano też karetkę pogotowia. Natychmiast z pomocą ruszył asp. szt. Ariel Lipiński. Funkcjonariusz wybiegł z mieszkania i obezwładnił mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji policjanta obudzonego w środku nocy napastnik został zatrzymany.

Już jedną nagrodĄ za uratowanie kobiety asp.szt. Ariel Lipiński z Chojny dostał. Pisaliśmy o tym tu:

https://www.chojnakulturalnie.pl/wiadomosci/3166,policjant-z-chojny-ariel-lipinski-odznaczony-uratowal-kobiete-przed-gwalcicielem

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe