Ewakuują osoby z terenu zagrożenia eksplozją niewybuchu w Osinowie Dolnym. Zamkną drogi i most

  • 24.05.2022, 11:00
Ewakuują osoby z terenu zagrożenia eksplozją niewybuchu w Osinowie Dolnym.…
Znalezione zostały dwa pociski moździerzowe z okresu II wojny światowej. W związku z tym zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu. Zamknięte zostaną drogi i most graniczny na Odrze.
Na terenie Osinowa Dolnego numer 50 znalezione zostały dwa pociski moździerzowe z II wojny światowej.
Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Cedyni z dnia 23.05.2022 r. nr 82/2022 zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu.
 
Działania związane z usunięciem niewybuchu będą odbywały się od godz. 7:00 w dniu 25.05.2022r. i planowane są do godziny 9:00 z możliwością przedłużenia.
 
W tym czasie nie będzie możliwości przebywania w strefie bezpośredniego zagrożenia oraz obowiązuje zakaz poruszania się w strefie niebezpiecznej. Zamknięte zostaną drogi i most graniczny na Odrze oraz nie będzie możliwość przejazdu przez Osinów Dolny.
 
Jednocześnie informujemy, że służby Policji i OSP Cedynia oraz Zarządca Dróg Wojewódzkich będą zabezpieczać ruch pojazdów i osób na terenie Osinowa Dolnego.
W działaniach będą brały udział służby policji, żandarmerii wojskowej, jednostka saperów, pięć jednostek ochotniczej straży pożarnej z Cedyni oraz służby medyczne.
 
Sekcja Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku poinformowała policję niemiecką o zaplanowanych czynnościach oraz poprosiła o pomoc w zabezpieczeniu mostu i poinformowaniu ludności po stronie niemieckiej.
 
burmistrz Cedyni
_

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe