Zapraszamy na jazzowy koncert w Sali u Kinala

  • 21.06.2022, 21:00
Zapraszamy na jazzowy koncert w Sali u Kinala Fot. dost.
Tym razem w piątek 24 czerwca 2022 r. o godzinie 19 w czachowskiej Sali u Kinala wystąpi Tom & Lil Jazz Duo. Tym razem u Kinala przeniesiemy się w krainę jazzu w repertuarze klasycznym, jak i rozrywkowym.
Ta dwójka gra zarówno standardy jazzowe, jak i autorskie kompozycje Liliany Kostrzewy, która zasiądzie przy fortepianie. Pianistka znana jest z żywiołowych improwizacji solo, w zespołach kameralnych i z big-bandami. Wiele czasu spędziła we Francji, gdzie akompaniowała tancerzom w Académie de Dance, Centre National de Dance i w drugiej największej operze we Francji. Muzykowała z artystami jazzowymi stolicy Rhône-Alpes. Koncertowała w ambasadzie Polski w Paryżu z najzdolniejszymi śpiewakami operowymi, jeździła na tournée na południu Francji jako jedyna etatowa pianistka baletowa Opéra de Lyon. Finalistka konkursu pianistycznego największego festiwalu Świateł w Europie - La Fête de lumières 2018. Od 2019 usłyszeć ją można także w Szczecinie m.in. w Filharmonii Szczecińskiej.
 
Wspólnie z Tomaszem Dąbrowskim i Big Bandem AM Poznań zdobywali laury na jedynym w Polsce Big Band Festiwal Nowy Tomyśl, zajmując 2.miejsce, zdobywając uznanie u Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego oraz Jana Englerta. Dziś koncertują razem na scenie m.in. w BianCafe czy na Wyspie Grodzkiej.
W 2014 r. supportowali znanego ze współpracy ze Stingiem - trębacza Chrisa Botti, współpracując z Netto Arena i PKO Open.
 
Zapraszamy, bo zapowiada się ciekawy wieczór!
_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

_
zorro 22.06.2022, 15:34
Kontrimpreza dla Dni Cedyni?
_
M. 24.06.2022, 15:52
Raczej impreza towarzysząca.

Pozostałe